Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Görüntü Yönetmeni Alican Akgün’ün DMG Lumiere Deneyimi
Görüntü Yönetmeni Alican Akgün’ün DMG Lumiere Deneyimi
21.02.2018 09:30

İstanbul’da yaşayan 1989 İzmir doğumlu Alican Akgün, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Sinema Televizyon bölümü mezunu. Yaklaşık 5 yıldır reklam ve klip sektöründe görüntü yönetmenliği yapan Akgün, DMG Lumiere ışık kaynağıyla ilgili görüşlerini aktardı. 

DMG Lumiere ile ilk tanışmamız Instagram sayfasından oldu. İlgimi çeken en önemli özellikleri küçük, hafif ve pratik olmasıydı.

Reklam sektöründe zamanla yarıştığınız için teknik ekip ve ekipmanlarınızı işin refleksine göre seçmek zorunda kalıyorsunuz ve bu durumu da bazı teknik ekipmanlarla avantaja çevirebiliyorsunuz. Lumiere bu yüzden tercih sebeplerimden biri oldu. Hafif ve  pratik olması ışık kurulumunu hızlandırıyor. Özellikle Mini Switch’i araç içi vb. çekimlerde  lambayı koyması zor yerlere V-mount batarya ile besleyerek koyabiliyorsunuz. 

Lambanın önüne koyduğunuz dom çok başarılı, ışığı istediğiniz biçimde homojen hale getiriyor!  Maxi Switch ise katlanabilir özelliğiyle biraz daha efektif homojen bir lamba. Üzerine Chimera takıldıktan sonra dahi yeterli bir ana kaynak olarak kullanılabilir.

Gelişen teknolojiyle birlikte LED lambalar hayatımıza daha fazla girmeye başladı. LED dünyasında özellikle Lumiere yüksek CRI değerleriyle birlikte Kelvin değerlerinin iyi olması, renk düzeltme aşamasında da size kolaylık sağlıyor.

Lumiere tüm bu avantajları sebebiyle oluşturduğum ışık listelerinde vazgeçilmezler arasında. Bizleri Türkiye’de bu lambalarla bir araya getiren Uğur Dalyancı’ya da teşekkürler.

DMG Lumiere ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 269 27 48 numaralı telefondan True Medya’yı arayabilirsiniz.