Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Kış Olimpiyat Oyunları’nın Yapımında ChyronHego Çözümleri Kullanıldı
Kış Olimpiyat Oyunları’nın Yapımında ChyronHego Çözümleri Kullanıldı
22.02.2018 10:28

NBC Sports Group’un bir bölümü olan NBC Olympics, 9-25 Şubat tarihleri arasında Güney Kore’nin PyeongChang kentinde gerçekleştirilmekte olan XXIII Kış Olimpiyat Oyunları’nın yapımında ChyronHego’nun Lyric grafik yaratma ve playout çözümünü, Live Compositor ve PRIME Clips’i tercih etti. Haberi NBC Olympics Grafik Mühendislik ve Operasyonlar Yönetmeni Philip Paully ile ChyronHego CEO’su Marco Lopez duyurdu.

NBC Olympics’in Kış Olimpiyatlarında kullanmakta olduğu 30 adet Lyric sisteminin yaklaşık yarısı Stamford’daki merkezinde, diğerleri PyeongChang’daki NBC Olympics yayın sisteminde kullanılıyor. Ayrıca ek programların yapımı ve dijital içerikler için ChyronHego Live Compositor sistemleri de kullanılıyor. 

Paully şöyle konuştu: “PyeongChang’da ChyronHego Mosaic XL2, ChyronHego Mosaic Duo with Lyric PRO ve ChyronHego PRIME Clips kullanıyoruz. Geliştirilen yazılım, görüntü çıkış kartları ve işletim sistemindeki ve bellekteki genel gelişmelerle, yüksek hız ve güvenilirlikten yararlanıyoruz.

Lopez ise şunları söyledi: “ChyronHego bir kez daha NBC Olympics’e üstün teknoloji sağlamaktan onur duyuyor. NBC Olympics’in yüksek profilli canlı spor televizyon yayınlarında izleyicileri olayın içine çeken yenilikçi ve yaratıcı sunumlara yönelik tutkusunu paylaşıyoruz. NBC Olympics popüler sporlarda akılda kalıcı sunumlar ve ilgi çekici anlatımları destekleyen güçlü ve kullanımı kolay araçlara sahip Lyric’in canlı yapım ortamlarındaki kendini kanıtlamış performans ve güvenilirliğine güvendi.

ChyronHego ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.