Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Ekvator Ginesi’nden SES ve MX1 Desteğiyle Küresel Yayın
Ekvator Ginesi’nden SES ve MX1 Desteğiyle Küresel Yayın
03.03.2018 11:24

Medya hizmetleri alanında küresel bir medya hizmetleri çözüm sağlayıcı olan MX1, SES firması ile işbirliği yaparak Ekvator Ginesi devlet kanalı TVGE International’ın doğrusal ve diğer platformlar üzerinde dünya çapında içerik dağıtmasını sağladı. Ücretsiz açık yayın yapan İspanyolca kanal TVGE International, yerel haber, eğlence ve kültür programları sunuyor.

TVGE International 7 gün 24 saat açık kanallarını Afrika, Avrupa ve Amerika’da yayınlamak için uydu kapasitesi kullanacak. SES’in sahip olduğu alt firma MX1, kanala isteğe bağlı görüntü (VoD) hizmetleri ve web uygulamaları sağlayacak. Ekvator Ginesi’nde türünün ilk örneği olacak bu doğrusal olmayan dağıtım hizmeti, tüm dünyadan izleyicilerin kanalı TVGE web sitesinden veya özel bir uygulamayla telefonlarından seyretmelerini sağlayacak.

SES Video Afrika Satış ve Piyasa Geliştirme Başkan Yardımcısı Clint Brown şunları ifade etti: “TVGE International ile yapılan bu anlaşma, SES’in küresel uydu erişiminin NX1 hizmetleriyle birleşmesinin televizyon programlarını tüm dünyadaki izleyicilere her zaman ve her aygıtta dağıtmak için ideal paket olduğunu gösteriyor. SES’in Afrika’da TV yayın altyapısı sağlayıcı ve küresel dijitalleşmenin itici gücü olarak öncü rolünü onaylayan bu anlaşmanın bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.

Ekvator Ginesi Enformasyon Bakanı Eugenio Nse Obiang yorum yaptı: “Kanalımızı dünyaya yayınlamakta SES ve MX12e güvenmekten mutluyuz. Görüntü dağıtımında yeni bir aşamaya giriyoruz; artık ,içeriklerimiz sadece doğrusal televizyon olarak değil, doğrusal olmayan platformlar üzerinde de dağıtılacak. Böylece izleyicilerimize erişmeye ve değişen seyretme alışkanlıklarına yanıt vermeye devam edebileceğiz. SES ile MX1, bu hedefi verimli bir şekilde başarmak için ideal çözüm ortakları.”