Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > İnternet OTT Hizmetinde Harmonic SaaS Çözümleri
İnternet OTT Hizmetinde Harmonic SaaS Çözümleri
03.03.2018 12:35

OTT görüntü dağıtım çözümleri uzmanı Harmonic ile küresel OTT ve TV platformları, içerik koruma, ileri veri çözümleri sağlayıcı Viaccess-Orca, Myanmar’daki öncü telekomünikasyon operatörü Global Technology Group’un La La Kyi adlı yeni OTT hizmetinde Harmonic VOS 360 medya işleme SaaS hizmetini ve Viaccess-Orca TVaaS bulut tabanlı TV platformunu kullandığını duyurdular. OTT hizmetlerinin hazırlanıp piyasaya sürülme sürelerini hızlandırmak için tasarlanan bu uçtan uca, eksiksiz denetimli bulut tabanlı TV hizmet çözümü sayesinde Global Technology Group her türlü ekran üzerinde benzersiz kullanıcı deneyimiyle yüksek kaliteli canlı ve VoD içerikleri sunabiliyor.

Global Technology Group Sorumlu Teknik Müdürü Prasert Laosaengpha şunları söyledi: “Rekabet gücünü korumak isteyen işletmeciler için TV Everywhere hizmetleri sağlamak kesin bir gereklilik haline geliyor. Altyapı maliyetlerimizi azaltmak, yeni OTT hizmetleri sunmamızı hızlandırmak ve gelecekte yeni özellikler ekleyebilmek için Harmonic ve Viaccess-Orca’nın uçtan uca denetimli bulut tabanlı medya hizmet platformunu seçtik. Büyük işletmelerle rekabet edebilmek için abonelere televizyonlar, akıllı telefonlar ve tabletler üzerinde geniş bir portföy sunmanın heyecanını yaşıyoruz.

Harmonic ile Viaccess-Orca, Global Technology Group’un medya işleme ve dağıtım iş akışını bulut yoluyla yönetip, işletme çevikliği, ölçeklendirilebilirlik ve operasyonel verimliliği garantiliyor. Global Technology Group eksiksiz denetimli bir bulut tabanlı görüntü hizmeti dağıtım platformuyla yeni OTT hizmetini en iyi şekilde paraya çevirebiliyor ve seçkin bir içerik kütüphanesi ile pazarlama kampanyası oluşturuyor.

Hem Harmonic VOS 360 medya işleme SaaS hizmeti hem de Viacess-Orca TVaaS kullanım tabanlı bir ücretlendirme modeli sunuyor, Global Technology Group’un tesisinde herhangi bir altyapı gerekmiyor. Viaccess-Orca TVaaS platformu veri ve analiz kullanarak işletmecinin OTT müşterileri için daha iyi görüntü deneyimi sunma ve her türlü aygıt için sınıfının en iyi güvenlik ve DRM desteğini sağlama imkanı veriyor. Ölçeklendirilebilir ve elastik VOS 360, Global Technology Group’un gelecekte yeni ek hizmetleri ve büyük etkinlikleri destekleyip hızla kurmasına olanak sağlayacak.

Harmonic Asya-Pasifik Satış Başkan Yardımcısı Tony Berthaud şunları söyledi: “Küresel izleyici kitlesi giderek artan dinamik Pay TV endüstrisi, tüm aygıtlarda orijinal ve üstün görüntü içerikleri talep ediyor. SaaS (Software-as-a-Service) OTT ortamındaki yeni firmalar için en iyi yaklaşım, çünkü kolay bir iş akışı, hızlı pazara sunma, kullanıcı tabanlı ücretlendirme modeli sağlıyor. Global Technology Group’un üstün görüntü kaliteli canlı ve isteğe bağlı içerik sunarak benzersiz bir kullanıcı deneyimi sağlamasına yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz.

Viaccess-Orca Pazarlama ve Satış Birinci Başkan yardımcısı Chem Assayag ekledi: “Bu kurulum Asya-Pasifik bölgesindeki OTT kurulum uzmanlığımızı daha fazla güçlendirdi. OTT görüntü dağıtımında piyasa lideri Harmonic ile sağlam çözüm ortaklığımız sayesinde, Global Technology Group gibi müşterilere çok ekranlı ortamda hizmetleri kolayca paraya çeviren geniş kapsamlı bir çözüm sunabiliyoruz.

Harmonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.

 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.