Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sachtler Flowtech Tripod Övgü Aldı
Sachtler Flowtech Tripod Övgü Aldı
02.04.2018 10:57

Yüz yıldan fazladır kamera destekleri üreten  Vitec Group markaları Sachtler ile Vinten’in yeni Flowtech kamera tripodları, dünyaca ünlü sinemacı Philip Bloom tarafından “2017 Yılının En İyi Tripodu” olarak nitelendirildi. 

Bloom şunları söyledi: “Flowtech ilk kullandığım andan beri favori video tripodum haline geldi. Üç adet üst mandaldan yüksekliği değiştirebilme yeteneği, çekimler için mükemmel açıyı elde etmemi hızlandırdı. Rahatsız sırtımı klasik tripod ayarlarında olduğu gibi yüksekliği değiştirirken sürekli eğilmekten kurtarıyor. Bu nedenlerle 2017 yılının en iyi donanımlarını seçerken Flowtech’i Yılın Tripodu olarak seçtim.”

Sachtler ile Vinten, Flowtech 75 tripodun yanı sıra iki de opsiyonel aksesuar sunuyor; çıkarılabilen bir taşıma tutuş yeri ile küçük ve hafif bir dolly. Flowtech 75 dolly bütünleşik bir taşıma kolu ve ayakla çalıştırılan frenleri sayesinde pürüzsüz ve kolay kullanım sağlıyor. katlanabilir tasarımı sayesinde küçük ve kolay taşınan bir donanım haline geliyor. Sadece 4,7 kilogram ağırlıktaki dolly, 40kg yük taşıyabiliyor ve 53cm yarıçaplı.

Flowtech 75 taşıma kolu sayesinde müşteriler Flowtech sistemlerini tek elle güvenle taşıyabiliyorlar. Kol üç adet Flowtech aksesuar kenetleme yerinden birine kolayca takılarak, tripod daha da çok yönlü ve portatif hale getirilebiliyor.

Flowtech tasarımında iki aşamalı karbon fiber tripod bacaklar ve çıkarılması kolay orta düzey örümcek, lastik ayaklar ve 20 kilogram yük taşıma kapasitesi var. Tripodun üzerinde yer alan hızlı frenler, tüm bacakların aynı anda açılıp yüzeye göre otomatik ayarlanmalarını sağlıyor. Bir eklemli kilit mekanizması sayesinde kullanıcılar “baby legs” denen ikinci bir set olmadan son derece alçak, yer seviyesinden çekimler yapabiliyorlar. Flowtech’in kamerayı çevirme hareketi yaparken dönmemeyi garantilemesi, tüm sinema filmi yapımları için çok önemli bir nokta.

Flowtech 75 tripod başlıca tüm 75 milimetre kamera kafalarına uyumlu ve Sony PXW-FS7, Blackmagic URSA Mini, Canon Mark II gibi dijital kameralar için iyi bir yardımcı. 

Sachtler ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.