Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Panasonic ve Panopto ile Üniversitede Ders Çekimi
Panasonic ve Panopto ile Üniversitede Ders Çekimi
02.04.2018 14:42

Edge Hill University, Ormskirk’teki 160 dönümlük yerleşkesine yaptığı dev yatırımdan sonra Times Higher Education dergisinde İngiliz üniversiteleri arasında ilk üçe seçildi ve Good University Guide kılavuzunda öğrenci başarısı bakımından yılın üniversitesi olarak yer aldı.

Dersler ve mezuniyet törenleri

Sağlık ve Sosyal Bakım Fakültesindeki üç ayrı derslikten her biri Panasonic PT-RZ670 lazer projektör ile donatıldı. Ders çekim sistemlerinde lazer projektörlerin yanı sıra Panasonic AW-UE70 4K uzaktan kumandalı kameralar, Panasonic TH-65LFE8 65 inç tekrarlayıcı panelleri ve Panopto’nun “hepsi bir arada” tarzı video platformu var. Öğretim üyeleri ders çekimlerini, kaydı başlatıp durduran bir Extron kumanda ile denetleyebiliyorlar.

Öğrenciler Panopto platformuna giriş yapıp derslerden istediklerini yeniden izleyerek pekiştirebiliyorlar. Edge Hill University Medya Teknolojisi Geliştirme Müdürü Don Moffatt başlangıçta derslere katılımın düşebileceğinden endişe ediyordu fakat bu teknoloji sayesinde tam tersi oldu ve devam oranı arttı. Öğrenciler sürekli not yazmak yerine artık dersin içeriğine odaklanabiliyorlar. Daha sonra Panopto sisteminde istedikleri konuları metin, resim etiketi ve hocanın konuştuğu sözcüklerle aratıp bulabiliyorlar. 

Fakültedeki üç derslik, mezuniyet töreni gibi etkinlikler için birleştirilerek 900 kişilik bir konferans salonuna dönüştürülebiliyor. Bu durumda dersliklerin ses/görüntü altyapılarının yanı sıra törenin internetten canlı görüntü akışı için küçük boyutlu AW-RP50 PTZ denetleyicili ayrı bir kontrol masası da kullanılıyor. 

Klinik 

Sağlık ve Sosyal Bakım Fakültesinde uzaktan kumandalı Panasonic kameralar Operasyon Bölümü Pratisyenlik (ODP) dersinde de kullanılıyor. Öğrencilerin rutin işlemlerden hayat kurtaran CPR alıştırmalarına kadar her şey üzerinde ekip sunumları gerçekleştirmeleri gerekiyor. Bu çalışmalar Panasonic AW-HE2 uzaktan kumandalı kameralarla çekilip bulut tabanlı Panopto sistemine kaydediliyor.

Panasonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 425 17 00 numaralı telefondan Başarı’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.