Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Freefly MöVI Hareket Sistemleri
Freefly MöVI Hareket Sistemleri
02.04.2018 16:16

Hafif, çevik, sağlam ve akıllı kamera hareket sistemleri, zorlu kurulumlarda pürüzsüz çekimlere imkan veriyor.

Freefly MöVI XL

Freefly, MöVI Pro’daki üstün özelliklere dünyanın en büyük kameraları için güç ekledi. Güç düzenleyici, kablo, karmaşa gerektirmeyen Freefly MöVI XL, hem komut hem enerji için kablosuz olup, Freefly kontrol ekosistemini (MIMIC, MöVI Controller, Pilot) ve yüksek güçlü lityum pillerini kullanıyor.

MöVI XL tüm Freefly ekosistemiyle uyumlu olduğu için gimbal yönlendirme veya kamera denetimi için MIMIC veya MöVI Controller kullanılabiliyor .

Freefly MöVI Pro

En gelişmiş kamera hareket sistemi MöVI Pro, bir film çekim ekosisteminin merkezini oluşturan hafif, portatif bir sistem. Uyarlanabilir, genişletilebilir, esnek MöVI Pro ailesi sayesinde kullanıcılar yapım kalitesinde içerikleri hızla, kolayca yaratabiliyor ve tekrarlayabiliyorlar. 

MöVI Pro yukarı bakar konumdan hızlı bir 180 derece dönüşle ters çevrilmiş moda geçebiliyor. El kullanımından TERO’ya birkaç saniyede değiştirilebiliyor.

Freefly firmasının Toad in the Hole hızlı ayırma sistemi, endüstride oldukça beğeniliyor. Kullanıcılara yeri, göğü, ve ikisinin arasındaki her şeyi çekme imkanı sunuyor.

MöVI Carbon

MöVI Carbon dünyanın ilk el/drone montajlı 5 eksenli kamera sabitleyicisi. İki iç eksen 240mm zoom’da en yoğun koşullarda bile kamerayı mükemmel bir şekilde sarsıntısız tutuyor. 

MöVI Carbon, gimbal içerisine bir a7S II ve Sony 24-240mm lens bütünleşik olarak teslim ediliyor. Freefly kameramanların dünyanın en ilginç yerlerinde çekim yapabilmeleri için 5 eksenli tasarımın ağırlığından gram gram eksilterek küçülttü ve iyileştirdi. 

  • 24-240mm arasında hareket ederek doğa tarihi çekimleri
  • Her odak aralığında hareket ederek spor çekimleri
  • Alçak seviyede dinamik drone çekimleri
  • Otomobil, motosiklet, bisiklete montajlı çekimlerde kolay zoom ve kadrajlama.

MöVI M5

DSLR prodüksiyonlarına büyük bütçeli hareketler katın. MöVI M5 3 eksenli sabitleyicinin küçüklüğü ve hafifliği, el kamerası hareketleriyle yapılabileceklerin sınırlarını zorluyor. M5 gimbal düğünlerden bağımsız filmlere kadar her türlü projede yapımın değerini yükseltiyor.

Tek kişi çalışanlar MöVI’nin el tutma yerlerini kullanarak sarsıntısızlıktan ödün vermeden gimbalin yönünü sezgisel olarak denetleyebiliyorlar. Kameramanlar Freefly Configurator ile karşılaştıkları farklı senaryolarda doğru hissi yaratmak için ayarlarını kişisel olarak değiştirebiliyorlar.

İki kişi çalışırken bir operatör kadrajlama üzerinde dikkatini yoğunlaştırırken, diğeri manevra yapabiliyor. Böylece kısıtlama olmadan çok iyi 3 eksenli kamera hareketleri elde edilebiliyor.

Freefly ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.