Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Mısır'da TVU Networks Teknolojisi
Mısır'da TVU Networks Teknolojisi
27.04.2018 09:12

Kahire merkezli Arap Haber Ajansı (ANA), haber toplama operasyonları için TVU One mobil IP vericiler ve TVU Transceiver’lar içeren çok sayıda IP görüntü donanımı satın aldı. ANA yeni TVU Networks cihazlarını IP görüntü akışı dahil tüm hücresel uplink ve görüntü dağıtım gereksinimleri için kullanacak.

ANA Orta Doğu’da üst düzey teknik yenilikleriyle ünlü, önde gelen bir medya yapım sağlayıcısı. Şirket Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki yayıncılara haber toplama ve dağıtımı alanında medya hizmetleri veriyor. Satışı TVU Networks’ün Orta Doğu bayii Broadcast & Studio Solutions (BSS) koordine etti. 

ANA Genel Müdürü Yardımcısı Ahmed Sonbol şunları söyledi: “Bir servis sağlayıcı olarak müşterilerimize en son teknolojiyi ve maliyet verimliliğini sağlamamız gerekiyor. Müşterilerimiz için en iyi performans gösteren, en etkin maliyetli teknolojiyi sunmak bizim işimiz. Bu müşteriler için acil haberler çekip yayınlıyorsanız, donanımınızın hızı ve güvenilirliği çok önemli. Bunu düşündüğümüzde, TVU’ya ihtiyacımız olduğunu biliyorduk.

ANA önceki hücresel uplink sağlayıcılarından sadece TVU Networks’e geçmeden önce rekabetçi firmalar üzerinde ayrıntılı bir değerlendirme yaptı. Sonbol’a öre TVU lehine önemli bir avantaj, TVU’nun IP görüntü anahtarlama, yönlendirme ve dağıtım çözümü TVU Grid’in maliyet tasarrufları idi. TVU Grid özellikli alıcı/vericiler sayesinde ANA, tesiste mühendis, teknisyen, kamera ekibi, çok miktarda cihaz ve uydu zamanı tedariki gerektiren önceki SNG kurulumuna göre maliyetleri azaltacak. Bir yayıncı TVU Grid ile bir yerden canlı bir görüntü yayınını alıp dünya çapında istediği sayıda grid özellikli istasyon ile paylaşabiliyor. TVU Transceiver’ları TVU Grid’e güç katıyor.

Sonbol: “Yeni TVU Grid’imizin yetenekleri sayesinde sinyalleri etkin maliyetle dağıtabilmemiz, bize gerçek bir rekabet avantajı veriyor. Önceki sistemimizle zaman ayırtmamız ve ekip göndermemiz gerekiyordu ve bu da pahalıydı. Artık örneğin bir basın konferansımız varsa orada sadece TVU One cihazı ile tek kişinin olması yetiyor; sinyali TVU Grid’e gönderiyor ve yayınlıyoruz. Ve bu yayını diğer müşterilerle paylaşabiliyoruz.

TVU One mobil vericiler sahada çoğunlukla ANA’nın acil haber ve spor yayınları için görüntü içeriği ulaştıracak. Sonbol seçimlerinin diğer bir nedeni olarak cihazların HEVC uyumluluğunu vurguladı: “Mısır 3G’den 4G’ye geçişini tamamladığında TVU One’larımızı HEVC’e yükselteceğiz. 4G’ye geçiş bittiğinde, bizim için harika olacak.

Sonbol TVU ile güncellemenin kolaylığından da bahsetti. ANA’nın TVU donanımını güncellemenin zamanı geldiğinde, diğer firmaların sadece donanımla güncellemelerinden farklı olarak, uzaktan yazılım güncellemeleri olarak yapılabiliyor. 

TVU’nun patentli Inverse StatMux Plus (IS+) teknolojisinin yayın algoritması sayesinde TVU vericiler 3G/4G LTE, Wİfİ, Ethernet, Ka-Band ve Ku-Band uydu, mikrodalga ve BGAN gibi her türlü bant genişliği ortamını aynı anda bir araya toplayarak, yarım saniyelik gecikmeyle HD kalitesinde görüntü yayınlıyor. TVU Transceiver’lar her türlü IP tabanlı görüntü kaynağından ve TVU Networks görüntü vericilerinden çok sayıda görüntü akışını alabiliyorlar. TVU Transceiver’ların opsiyonel bir özelliği, kullanıcılara canlı bir TVU yayınını alıp üçüncü bir tarafın web sitesine veya içerik dağıtım ağına (CDN) çıkış yapma imkanı veriyor. Canlı görüntüler bir IP formatına kodlanıyor ve altı adede kadar farklı uzak yere gönderilebiliyor. Canlı görüntü akışı için TVU Transceiver’lara Facebook Live ile bütünleşme yeteneği eklenebiliyor.

Bütünleşik HEVC sıkıştırmalı TVU One canlı mobil IP vericiler, DMC’nin mevcut TVU mobil birimlerinin yerini aldı. TVU’nun patentli Inverse StatMux Plus (IS+) yayın algoritmasına sahip TVU One, HD kalitesinde görüntüleri 3Mbps hızla, yarım saniye gecikmeyle dağıtabiliyor. 

Dünya çapında binlerce yayın kuruluşu tarafından kullanımda olan TVU Networks IP yayın çözümleri ailesi, organizasyonlara ve yayıncılara canlı görüntüler içeriklerini açık yayın, internet ve mobil platformlara dağıtmak için güçlü ve güvenilir bir araç sunuyor. TVU Networks çözümleri World Cup, Yaz ve Kış Olimpiyat Oyunları, ABD başkanlık seçimleri, doğal afetler, 2013 Papalık kardinaller meclisi, Super Bowl, 2013 Papa ABD ziyareti ve çok sayıda uluslararası spor etkinliğinde profesyonel kalitede canlı HD çekimler yayınlamakta kullanıldı. 

TVU Networks ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 363 04 04 numaralı telefondan Alen Elektronik’i arayabilirsiniz.