Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Sony FS5 II 4K HDR Kamera
Sony FS5 II 4K HDR Kamera
04.06.2018 11:52

Yeni Sony Large Format Sensor serisi, FS5 II (Gövde: PXW-FS5M2, lens kiti: PXW-FS5M2K) ile genişliyor. 4096 x 2160 4K HDR ve 60Hz modunda 120fps (50Hz modunda 100fps) performans ve RAW yetenekleri sağlayan yeni Super 35mm kaydedicili kamera, üstün görüntü kalitesi ile ergonomik modüler kasayı bir araya getirerek içerik yaratıcılarına en iyi yaratıcı esnekliği sunuyor.

FS5 II kamera S-Log 2/3’ün yanı sıra renk derecelendirmesiz hızlı post prodüksiyon için HLG/BT .2020 modunda çekim yaparken HDR içerik üretmek için Instant HDR Workflow iş akışı sunuyor.

Değiştirilebilen lensli FS5 II E-mount kamera, web reklamları, müzik klip yapımları, diziler, kurumsal ve etkinlik çekimleri ile belgeseller için esneklik sunuyor.

Günümüz içerik yaratıcılarının gereksinimlerini karşılamak için tasarlanan FS5 II, doğal parlak ışıklar, ayrıntılı ve çekici yüz tonları, gerçek gibi portreler yakalamak için geliştirilmiş resim tonlu yepyeni bir görünüm sunuyor. Sony dijital sinema kamerası VENICE üzerinde biriken uzmanlıkla geliştirilen FS5 II, diri ve canlı bir görünüm sunarken, yüksek performanslı 4K Super 35 Exmor CMOS sensör ile post prodüksiyonda geniş yaratıcılık seçeneklerini de koruyor. 

Sony yeni kamera teknolojileri geliştirirken görüntü yönetmenlerinden post prodüksiyon uzmanlarına kadar yapım zincirinin tüm taraflarından geri bildirimler topluyor. Firma popüler FS5’i temel çekim yetenekleriyle tasarlayıp geliştirdi ve şimdi de Large Format Sensor serisine güçlü bir ilave olan FS5 II, daha da fazla esneklik ve yaratıcı seçenekler sunuyor.

FS5 II kameranın dâhili bir SD kartına Full HD 10 bit 4:2:2 resim kalitesinde kayıt yapması ve 8 saniyelik arabellek kaydında 240fps kare hızı, HD veya 2K çözünürlükte 10 kata kadar ağır çekim ve 23,98p’de oynatıma imkân veriyor. Full HD çözünürlükte kesintisiz 120fps kayıt da destekleniyor. 

Instant HDR Workflow ile kullanıcılar post prodüksiyonda harcadıkları zamanı kısaltabiliyor ve renk derecelendirme gerekmeden hızla yüksek kaliteli HDR içerik yapabiliyorlar. Daha uzun teslim süreli yapımlar için S-Log 2/3 HDR görüntüler üzerinde renk derecelendirmeyle ince ayarlar yapılmasına imkân veriyor.

Hafif ama sağlam FS5 II kameranın iyi dengelenen 0,8 kilogram gövdesi, uyarlanabilirliği ve yaratıcı özellikleri film çekimi için mükemmel bir hale getirirken, modüler tasarımı gimbal veya drone üzerine monte etmek dâhil her türlü uygulama için yapılandırmayı kolaylaştırıyor. Sony’nin Auto ND işlevli Electronic Variable ND filtresi geniş bir pozlama ayar aralığını kapsarken, daha geniş bir sığ alan derinliği denetim aralığı oluşturuyor. 

Artık on adet Picture Profile ayarına sahip FS5 II, sinema ve internet içerik yaratma gibi farklı çekim tarzları için kameranın hızla ve kolayca yapılandırılabilmesini sağlıyor. 

HDR içerik talebi yükseliyor ve FS5 II iki güçlü iş akışı seçeneği sunuyor. On dört adımlı pozlama aralığı, gölgeler içerisindeki parlak alanları ve ayrıntıları yakalamada aslına en iyi uygunluğu sağlıyor. 

4K Super 35 Exmor sensör, toplam 11,6 milyon piksel, etkin 8,8 milyon piksel ile 4K çözünürlükte görüntüler yakalıyor. Bokeh efektiyle odak dışı arka plan bölgeler sığ alan derinlikli yapılabiliyor ve mükemmel zayıf ışık hassasiyeti sunuyor. 

14 adımlı pozlama, gölge ayrıntılarını ve parlak ışık ayrıntılarını bozmadan güçlü gri skalası sunumu sağlıyor. 

Kamera dâhili olarak saniyede 50 megabite kadar hızlarda 10 bit 4:2:2 kayıt yapıyor. Uyumlu bir üçüncü firma kayıt aygıtı ile FS-RAW formatında 60/50 fps kare hızlarında 4K kaydedebiliyor.

Sony α mount sistemi hem Sony hem de üçüncü firmaların lensleriyle çok iyi uyumluluk sağlıyor. FS5 II’nin E-mount yuvasına bir adaptörle sinema lensleri ve SLR lensler, Sony E-mount ve AQ-mount lensler takılabiliyor. 

FS5 II tek başına (PXW-FS5M2) ya da SELP18105G lens ile (PXW-FS5M2K) birlikte alınabiliyor. 

FS5 II kameradaki dâhili Sony elektronik değişken Neutral Density (ND) filtre, 1/4ND ile 1/128ND arasında doğrusal olarak denetlenebiliyor. ND filtreler otomatiğe de ayarlanabiliyor.

FS5 II çekim hedefindeki nesnelerin doğal olarak öne çıktığı, daha duygulu görseller için güzel parlak alanlar ve ayrıntılı, iyi işlenmiş yüz tonları içeren fabrika ayarı görünümlere sahip. Dokuz adet Picture Profile arasında S-Log2, S-Log3 ve DSLR tarzı görünüm isteyenler için canlı, yüksek kontrastlı görseller sağlamak amacıyla özel olarak ayarlanmış bir profil var.

Maksimum optik büyütmede zoom yapıldığında Pixel Super Resolution teknolojisi Full HD çözünürlükte görüntüyü ek %200 oranında genişletebiliyor. Sabit odak uzunluklu lenslerle uyumlu da olduğu için, bir prime lens kullanılırken bir sahnenin içerisine zoom da yapılabiliyor.


Ürün FS5 II 4K HDR Kamera
Marka Sony
Firma Sony Eurasia
Satış ve bilgi için arka kapakta belirtilen Sony iş ortakları ile temasa geçiniz.

En Çok Görüntülenenler
Dergi