Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sennheiser Digital 6000 Kablosuz Mikrofon Sistemi Reynolds Salonunda
Sennheiser Digital 6000 Kablosuz Mikrofon Sistemi Reynolds Salonunda
06.06.2018 17:08

Reynolds Auditorium, Moskova Balesi, Sweet Honey in the Rock, National Black Theater Festival gibi önemli turnelere ev sahipliği yaptı. Bir bölgesel lisenin yerleşkesinde bulunan tesiste, okul piyeslerinden ibadetlere kadar topluluk merkezli yapımlar da gerçekleştiriliyor. Reynolds salonunda kablosuz mikrofon altyapısını yenilemenin zamanı gelince, yönetici Liz May her düzeyde daha iyi performans gerçekleştirme olanağını Sennheiser Digital 6000 kablosuz mikrofon sisteminde gördü.

Reynolds Auditorium’un eski kablosuz donanımını yenileme kararını vermek zor olmadı, çünkü kablosuz sisteminin önemli bir kısmı kısa süre önce FCC uyumluluğunun dışında kalmıştı. En son FCC frekans bandı satışlarından sonra mevcut 23 kanalın on ikisi çalışamaz hale gelmişti. 

Liz May çeşitli üreticilerden teklif istedikten sonra inceleyip iki Digital 6000 kablosuz kanalı ile dört G3 kablosuz kanalı satın alarak ulusal turne etkinlikleri ve tiyatro oyunları için güçlü bir yapı oluşturmaya karar verdi.

İki Digital 6000 kanalı, salona gelen üst düzey turne etkinlikleri için gereken kaliteyi sağlıyor. Yüz yıllık salonun bazı olumsuz akustik özelliklerinin etkilerini azaltmaya yardımcı oluyor. 

Digital 6000 dikkat çekici sonik karakteristiklerinin yanı sıra, May için frekans koordinasyonunu kolaylaştırıyor: “Çok sayıda kablosuz mikrofon aynı anda kullanıldığı için frekans alanında işimiz zor, Digital 6000 bize biraz fazladan hareket etme payı bırakıyor.” Fakat frekans verimliliği May’in yararlandığı tek avantaj değil. “Burada bir Dante sistemine sahibiz ve tam da EM 6000’in üzerinde Dante bağlantısına sahip olmak çok iyi. Diğer mikrofonlarım için sahne donanımımda 12 giriş kullanıyorum, böylece Dante çıkışlarıyla Digital 6000’in kanallarını istediğim yere bağlayabiliyorum ve o diğer girişleri açık tutuyorum.

May tiyatro veya müzik olsun her türlü gösteride mükemmel araca sahip olmak için birer çift SKM 6000 el ve SK 6000 vücut vericisi aldı. Sennheiser MD 9235 kapsülle birlikte kullandığı SKM 6000 vericiler, yankıyı azaltırken ana vokallerin dikkat çekmesini sağladı. 

Sennheiser MKE 2 yaka mikrofonlarıyla birlikte SK 6000 vücut paketleri, tiyatro yapımlarında May’in gereksinim duyduğu çok yönlülüğü sunuyor: “SK 6000 vücut paketleri önceden kullandıklarımızdan çok daha hafif ve küçük olup, müzikallerde bize çok yardımcı oldu. MKE 2 yaka mikrofonları da çok küçük oldukları için neredeyse görünmüyorlar.” May, SK 6000’in çok kullanımlı tiyatro alanının taleplerine dayanıklı, sağlam kasasını da beğeniyor. “Çok sayıda okul yapımlarıyla çalıştığımız için, dayanıklılık çok önemli. Vücut paketi kasası ve mikrofonların kendileri, tesis içi etkinliklerimizin zorlu kullanım koşullarına dayanmanın yanı sıra ulusal turnelere de gidebiliyorlar.

SKM 6000 ve SK 6000 vericiler uzun süre dayanan, şarj edilebilen pil paketleriyle güvenilir güç elde etmeyi kolaylaştırdı. 

May ve Reynolds Auditorium için Digital 6000 çözümü harika sesin ötesinde anlam taşıyor; Winston-Salem’de ulusal ve uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapabilen, yüksek kaliteli bir salon olarak profilini ve saygınlığını yükseltiyor: “Turne grupları ve müzik etkinliklerinin gereksinimlerini karşılayan donanım ve teknolojiye sahip olmak için sürekli çalışıyoruz. Tesisimizde Digital 6000 gibi bir donanıma sahip olmamız, bize kapılar açıyor”. Satın alımdan memnun olan May, mümkün olan en kısa sürede iki Digital 6000 kablosuz kanalı daha satın almayı istiyor. “Çok esnek bir platform. Çalışmalarımıza devam ederken seçeneklerimizi arttırmak için başka bir kapsül seti alabileceğimizi bilmek hoş. Digital 6000 bizim için harika işler çıkarıyor.

Sennheiser ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 293 37 50 numaralı telefondan Metan’ı arayabilirsiniz.