Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Yeni S+ Kanalına VSN Çözümleri
Yeni S+ Kanalına VSN Çözümleri
24.07.2018 17:10

Portekizli Medialuso tematik S+ kanalının kurulumu için sistem bütünleştiricisi Mediaburst aracılığıyla VSN çözümlerini tercih etti. Kanal tıp alanındaki en son bilimsel gelişmeler, teknolojik ilerlemeler, yenilikçi ürünler ve yeni hizmetler üzerinde odaklanacak. Hem çeşitli tıbbi ve sağlıkla ilgili çeşitli alanlara ayrılan uluslararası belgeseller ve programlar, hem de günlük canlı haberler içeren kendi içeriklerini yayınlayacak.

Yeni kanalın kurulması, 7 gün 24 saat kesintisiz yayını garantileyebilecek kararlı bir sistem ve hem önceden kaydedilmiş programları hem de canlı yayınları düzgün yönetebilecek kapasitede bir stüdyo playout çözümünü gerektirdi. Kanal medyanın görüntü sunucularına dağıtılması gibi sadece bir medya yönetim sistemi tarafından karşılanabilecek bazı gereksinimlere de yönelik olmalıydı. Sonuç olarak hem kanal hem de sistem bütünleştirici firma, önceden var olan donanımla bütünleşebilecek çözümler istediler.

İlk olarak VSN’nin sağladığı ana çözüm olan otomasyon ve Scheduler ve Rec modülleri içeren devamlılık yazılımı VSNMulticom, özet üretimi, kayıt ve kayıt listeleri programlama için aktif edildi. İkinci olarak kanalın tercih ettiği VSN stüdyo playout çözümü VSNLivecom, kanal kullanıcılarına aynı anda birden fazla akışı denetleme imkanı verecek. VSN’nin son sağladığı çözüm olan görsel medya yönetim sistemi VSNSpider, görüntü sunucularına medya aktarımını denetleyecek ve VSNMulticom veritabanını görselleştirecek. 

VSN ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.