Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > AJA KONA 5 12G-SDI I/O Kartı
AJA KONA 5 12G-SDI I/O Kartı
05.10.2018 10:52

AJA’nın endüstri lideri KONA serisinin yeni üyesi KONA 5, istasyonları ya da Thunderbolt 3 bağlantılı kasalar için 12G-SDI I/O ve HDMI 2.0 izleme/çıkışı destekleyen bir 8-kanal PCIe 3.0 video ve ses I/O kartı. KONA 5, tek kablolu 4K/UltraHD ve HD yüksek kare hızını, derin renkleri ve HDR iş akışlarını destekliyor ve ürün geliştiriciler için AJA’nın SDK’sı giriş ya da çıkışın çoklu 4K akışları için çok kanallı 12G-SDI I/O destekliyor. 

KONA 5 kayıt ve çıkış kartı Adobe Premiere Pro, Apple Final Cut Pro X ve Avid Media Composer gibi standart yaratıcı araçlarla karşılıklı çalışma uyumluluğuna sahip olduğu için, AJA’nın macOS ve Windows sürücüleri ve uygulama yazılım eklentilerinden yararlanabiliyor. Kart 12G-SDI kullanılırken aynı anda düz geçişle kaydı destekliyor ve en son ekranlara bağlantı için HDMI 2.0 çıkışı sunuyor.

  • YUV 10 bit 4:2:2 4K 60p ve RGB 12 bit 4:4:4 4K 30p formatlarına kadar HFR destekli 4K, Ultra HD, 2K, HD ve SD için 12G-SDI I/O ve HDMI 2.0 izleme ve çıkış
  • Verilen HD-BNC ve büyük boy BNC kablolarıyla güçlü HD-BNC konektörler üzerinde 4 adet çift yönlü 12G-SDI portu ve 1 adet referans girişi
  • SDI üzerinde 16 kanallı gömülü ses, HDMI üzerinde 8 kanallı gömülü ses
  • Verilen dağıtım kablosu ile 8 kanallı AES ses I/O, LTC I/O ve RS-422 seri kontrol
  • Donanımda 4K’ya kadar çözünürlükleri destekleyen n10 bit downstream keyer
  • Adobe Premiere Pro, Apple Final Cut Pro X, Avid Media Composer, Telestream Wirecast, AJA Control Room ile uyumlu
  • Çok kanallı 4K giriş/çıkış gibi ileri özellikler sunan AJA SDK uyumluluğu
  • Üç yıl uluslararası garanti.

AJA Desktop Sofrware v15, KONA 5’in gücünü Adobe, Apple, Avid ve diğer yaratıcı uygulamalara taşıyor. Sürümde yeni AJA Control Room büyük ekranda oynatım ve ana sistem ses takibi de var. KONA HDMI kullanıcıları artık ayrı bir çıkış aygıtı gerekmeden, gelen HDMI kaynaklarından ses ve görüntü takip etmek için sistemin ses çıkışını ve büyük ekran görüntülemeyi kullanabiliyorlar. 

Medya varlıkları AJA donanımı eklenmeden AJA Control Room’da bir bilgisayar monitörüyle ön izlemeden geçirilebiliyor. Böylece tesisler 4k çözünürlüğe kadar yüksek kaliteli medya için ücretsiz macOS, Windows veya Linux uygulamasını bağımsız çalışan profesyonel bir oynatıcı yazılımı olarak kullanabiliyorlar. Diğer yeni özellikler arasında anahtarlama ve çok kanalı kayırt iş akışları için AJA Control Panel’de her port başına ses giriş kanal ayarları, ve çok sayıda KONA, Io ve T-TAP ürün zenginleştirmeleri var.


Ürün KONA 5 12G-SDI I/O Kartı
Marka AJA
Firma Baran Bilişim
Telefon 0212 343 13 68
Web www.baranbilisim.com.tr

En Çok Görüntülenenler
Dergi