Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > TVLogic VFM-055A OLED Vizör Monitör
TVLogic VFM-055A OLED Vizör Monitör
23.10.2018 17:11

VFM-055A gerçek 1920x1080 çözünürlüklü, 5,5 inç boyutlu bir OLED kamera üzeri vizör monitörü. Koyu siyahlar, geniş gamlı renk reprodüksiyonu, çok geniş izleme açısıyla gerçek sinematik görüntü kalitesi sunuyor ve 3G-SDI ve HDMI 1.4 girişleriyle çoklu görüntü formatlarını destekliyor. Sinema kamerası logaritmikten doğrusala LUT çevrimi, HDMI-SDI karşılıklı çevrimli çıkış seçenekleri gibi yararlı işlevler sunuyor.

Ses düzeyi gösterimi

SDI veya HDMI gibi terminaller yoluyla gelen görüntü sinyali girişiyle birlikte gömülü ses sinyalinin düzeyini görüntülüyor.

Blue Only / Mono

Ekranı görüntülemek için Red ve Green kanallar kullanılmayıp, sadece Blue veya Monochrome kanal kullanılıyor. Bu işlev SMPTE Color Bar kullanarak ekranın renk tonlarını (tonlar ve doygunluk) ayarlamak için kullanılıyor. Örneğin Blue kanal görüntülendikten sonra Color (veya Saturation) ve Tint (veya Hue) ayarlanıyor ki orijinal Magenta ve Cyan aynı parlaklıkta olsun ve orijinal Gray ve Blue aynı parlaklıkta olsun. 

Focus Assist

Kullanıcıyı en iyi odağı elde etmesi amacıyla bilgilendirmek için görüntünün sınırları üzerindeki piksellere bir renk atıyor. Bu işlevle kullanıcı özellikle sığ bir alan derinliğiyle çekim yaparken odaklanan alanı odak dışı alandan kolayca ayırabiliyor. 

H/V Delay

Ekranın merkezinde yatay ve dikey aralıkları görüntüleyerek, kullanıcıya yanıp sönen alanı kontrol edip sinyalleri senkronize etme imkanı veriyor.

H/V Flip

Görüntülenmekte olan resmin yatay veya dikey olarak döndürülmesine imkan veriyor. Bu özelik kameramanlar için esnek montaj seçenekleri sağlıyor. 

Key Lock

Düğme veya anahtar kontrolünü kilitliyor.

Luma (Y’) Zone Check

Renkli giriş resminin Luma (Y’) düzeyini gösteriyor. Her pikselin Y’ değeri analiz ediliyor ve ekranın sağ tarafındaki indekse göre belli bir renge veya zebra paternine değiştiriliyor. 

Marker

Ekranda çeşitli türlerde görünüm oranlarını görüntülüyor. Çizgi rengi ve perde saydamlık seçimleriyle çok çeşitli işaretleyiciler ve güvenlik alanları kullanılabiliyor. Standart işaretleyicilerden biri gereksinimi karşılamazsa, bir User Marker da mevcut.

Max Brightness On/Off

Açık havada çekim yaparken keskin hatlı ve parlak bir görüntü elde etmek için normalden maksimuma parlaklık artışlarını görüntülüyor. 

Aralık hatası

Giriş sinyalinin parlaklık (luma, Y’) ve renk (chroma, C’) bilgilerini analiz ediyor ve giriş sinyali belirlenmiş olan minimum değeri ve maksimum değeri aşıyorsa, piksel yanıp sönüyor. Bu işlev kullanıcıların varsa istenmeyen sinyal seviyelerini kolayca bulmalarına ve daha iyi pozlama ayarı yapmalarına yönelik.

Zaman kodu görüntüleme

Ekran üzerinde zaman kodu bilgisini görüntülüyor.

 • Kullanıcı tarafından genişlik/yükseklik görünüm oranı belirleme
 • Overscan, Underscan ve 1:1 Pixel tarama modları
 • Dalga şekli ve vektörskop
 • Giriş sinyalini %90’a kadar büyütme
 • Giden Log sinyaline kamera LUT uygulama
 • SDI üzerinden ARRI Alexa üstverisi alımı
 • Split zoom
 • Anamorfik resim yayma
 • Uyku modu
 • SD/HD için 1:1 piksel eşleştirme modları
 • HDR emülasyonu
 • Kişisel hazırlanan 3D LUT alımı.

TVLogic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71  numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.