Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sony HXR-NX200 4K Kamera
Sony HXR-NX200 4K Kamera
23.10.2018 18:03

Sony HXR-NX200, büyük bir 1,0 tipi sensöre ve üstün 4K veya Full HD görüntü kalitesi için yeni renk üretimi özelliğine sahip uygun fiyatlı, kompakt bir kameradır. Üç bağımsız manuel lens halkası, akıllı tamamen otomatik seçenekler ve daha fazlası gibi incelikli manuel kontroller ile ihtiyacınız olan tüm profesyonel özellikleri sunar.

4K veya HD: Tek kelimeyle üstün görüntü kalitesi

Büyük, 20 mega piksel 1,0 tipi sensör, 50 MB/sn’de 4K (3840×2160) veya Full HD kalitesinde olağanüstü görüntü kalitesi sunar. 1,0 sensörü daha parlaktır, daha yüksek çözünürlüğe sahiptir ve düşük bir alan derinliği ile daha fazla bokeh sunar. 

Profesyonellerin tercihi

Giriş seviyesinde bir fiyatla profesyonel özellikler ve üstün 4K görüntüleme arasında seçim yapmanıza gerek yok. Üç bağımsız manuel lens halkası gibi gelişmiş manuel kontroller, dahili 4 kademeli ND filtreleri ve sınıfında lider 4K ve Full HD performans, NX200’ün canlı etkinlik, kurum, eğitim ve düğün videografisinde güvenebileceğiniz bir tercih olmasını sağlar.

Büyük 1,0 tipi sensörle etkileyici kalite

HXR-NX200’ün tekli 20 megapiksel 1,0 tipi Exmor R CMOS sensörü, 16 mm film karesiyle yaklaşık aynı büyüklüktedir ve 1/4,7 tipi üç sensörün toplamından yedi kat daha büyüktür. Bu büyük boyut sayesinde sensöre daha fazla ışık ulaştığından daha az parazit ve bulanıklık oluşur; dolayısıyla 1,7 lüks minimum aydınlatma düzeyiyle karanlık bir sahnede bile net ve sabit görüntüler elde edilir. 

Yeni gama eğrisi ile görüntü profilleri

NX200’ün varsayılan görünümü, gerçeğe yakın cilt tonlarıyla parlak ve derin renkleri doğru şekilde görüntülemek için özel olarak geliştirilmiş yepyeni gama eğrisini kullanır. NX200’de, her biri ayrı ayrı gereksinimlerinize göre özelleştirilebilecek altı Görüntü Profili seçeneği bulunur.

24x Clear Image Zoom (FHD) özellikli Sony G lens

12x optik zoom’lu sabit 29 mm geniş açılı lens, en geniş manzara sahnelerini bile yakalamayı kolaylaştırırken üstün netlik ve keskinlik sunarak, NX200’ün büyük 1,0 tipi sensörünün performansını en üst düzeye çıkarır. G Lens, Sony’nin yüksek optik performans standartlarına göre tasarlanıp üretilen, kendi kamera lensi yelpazesidir. 

Manuel çalışma imkanı sunan, profesyonel, kullanışlı tasarım

HXR-NX200, ergonomik tasarımıyla hafiftir ve kullanımı kolay bir çekim deneyimi sunar. Üç manuel, bağımsız lens halkası odak, zoom ve iris kontrolünün sorunsuz ve doğal biçimde ayarlanmasını sağlar. 

100 MB/sn XAVC S 4K, HD ve DV ile çoklu format kayıt

HXR-NX200, iş akışınız ne olursa olsun her yönden üstün performans sunar. 4K veya Full-HD prodüksiyon için, XAVC S olağanüstü görüntü kalitesinin yanı sıra iş akışı esnekliği ve depolama verimliliği sunar. AVCHD ile karşılaştırıldığında, yüksek bit hızı sayesinde XAVC S, daha fazla ayrıntı ve daha az gürültü yakalar ve başlıca doğrusal olmayan düzenleyiciler tarafından da desteklenir. NX200, AVCHD veya DV olarak HD kalitesinde kayıt seçeneği de sunar ve içeriklerinizi mevcut iş akışlarına entegre etmenizi kolaylaştırır. NX200, 25p 4K:QFHD 3840×2160 50p, 50i, 25p Full HD ve 50i SD yalnızca PAL kayıt kare hızları sunar.

Kayıt esnekliği için çift medya yuvası

NX200, kayıt süresini ve iş akışı esnekliğini artırmak için iki adet bellek kartı yuvasıyla donatılmıştır ve SDXC ile SDHC kartlarla uyumludur. 

Yüksek çözünürlüklü LCD ve EVF

NX200, 0,24 tipi Elektronik Vizöre (EVF) ve kolayca ayarlanabilen, döndürülebilir 3,5 tipi LCD’ye sahiptir. 

Çoklu Arayüz (MI) Yuvası

HXR-NX200, Sony’nin uyumlu Sony aksesuarlarına güç, sinyal bağlantıları ve koordineli açma/kapatma sağlayan esnek Çoklu Arabirim (MI) yuvasını kullanır. 

Kolay canlı çözüm

HXR-NX200, tek kişinin çoklu kamerayla canlı etkinlik çekimi yapmasını kolaylaştıran dayanıklı ve uygun maliyetli bir anahtarlayıcı olan Sony MCX-500 Çoklu Kamera Canlı Prodüksiyon Cihazı ile sorunsuz çalışacak şekilde tasarlanmıştır. MCX-500 ve uzaktan kumanda RM-30BP ile birlikte kullanılırken, her HXR-NX200 LCD panelinde ve vizörde bir uyarı sinyali göstergesi otomatik olarak görüntülenir.