Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Panasonic Canlı Yapım Çözümleri
Panasonic Canlı Yapım Çözümleri
23.10.2018 18:07

Panasonic “Live. Sports. Entertainment.” sloganına uygun olarak yeni stüdyo, ENG ve uzak kamera sistemlerinin yanı sıra robotik, yayın, ray gibi tamamlayıcı üçüncü firma çözümleri sunuyor. 

Sony geniş kapsamlı PTZ kameraları serisine AW-UE150’yi ekledi. Bu yeni üst düzey model 20 kat zoom ve HD modunda 32 kat akıllı zoom ile yatayda 75,1 derece geniş izleme açısı ve 4K 60p/50p sunan kendi sınıfındaki ilk model. Geniş 1-type MOS sensör, 12G-SDI, HDMI, optik fiber, IP bağlantı ve tek bir 4K görüntüden aynı anda çok sayıda Full HD çekimler almaya izin veren yeni bir kırpma özeliğine de sahip. Uzaktan kumanda AW-RP150 geniş dokunmatik LCD ekranıyla menü ayarları ve görüntü takibi sağlıyor. 

Güçlü ve esnek yapım anahtarlama masası AV-HS7300, hem 4K hem de HD yapım ihtiyaçları için tasarlandı. 72 giriş ve 42 çıkışıyla büyük ölçekli programları destekliyor. Ergonomik tasarımlı panelleriyle zenginleştirilen kullanım avantajlarıyla masa güçlü bir dahili 4K işleme sunuyor. 

Panasonic AK-UC4000 stüdyo kamerasına 2x, 3x ve HD modunda 4x yüksek hız sağlayan bir aygıt yazılımı güncellemesi yaptı. Stüdyo kamerası artık kamera kafası ve kontrol biriminden 12G-SDI çıkışlar yoluyla 4K çıkış yapabiliyor.

Panasonic’in yeni P2 B4 omuz kamerası AJ-PX5100, ENG sektörüne yönelik. 2/3 tipi 2,2M 3MOS sensörlü, yüksek hassasiyetli ve HDR destekli kamera, üstün görüntü kalitesi sunuyor. 

Panasonic’in Avrupa’da sayıları gittikçe artan üçüncü firma bütünleşmeleri arasında, Quicklink ile yaptığı “Solution-in-a-box” çözümünün dağıtımı anlaşması var. Portatif kutu çözümü dahili bir Panasonic uzaktan kumandalı kamera ile birlikte teslim ediliyor ve ENG sektörünü hedefliyor. 

Panasonic’in yeni 8K ROI (Region Of Interest) teknolojisi, tek bir 8K kamera ile aynı anda dört ayrı Full HD resminin alınabileceği bir resim zemini sağlıyor. Sistem canlı etkinliklerde operasyonel maliyetleri ve karmaşıklığı azaltıyor. 

Yeni kuşak IP tabanlı işletim sistemi MoIP (Media over Ip), IP yayın standartları tabanlı sistem bütünleştirme sağlıyor. Teknoloji standart IP protokolleriyle kaynak paylaşımı, uzaktan kumanda ve ölçeklendirmeyi destekliyor. 

Panasonic CineLive yapılandırması olarak adlandırılan geniş sensörlü sinema görünümüyle canlı eğlence yapımcılık endüstrisini adeta güncelledi. EVA1 artık CyanView RCP kullanarak kablolu uzaktan kumanda özelliğine sahip. EVA1 tek bir dokunuşla IR kesim filtresini açınca kızılötesi renkli görüntüler çekebiliyor. 

Panasonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 425 17 00 numaralı telefondan Başarı’yı arayabilirsiniz.