Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Lawo V__matrix Belçika'da
Lawo V__matrix Belçika'da
26.07.2018 13:01

NEP Belgium, Broadcast Solutions’ın geliştirdiği Streamline OB van ailesinden ilk OB tırını kullanmaya başladı. Yeni eklenen yapım aracı Unit 18, bir S8L olup, Streamline OB araçları ailesi için yeni bir IKP özellikli değişimi temsil ediyor. Hem HD hem de UHD formatta, ve 8 adet UHD veya HD kamera ile çalışabiliyor. Yeni tasarım yaklaşımı ve ek bağlantı teknolojisiyle S8L yapımlarda esnekliği genişletiyor ve gelecekteki IP tabanlı iş akışlarına uyarlanabilecek bir yapıya sahip. 

S8L ile Streamline OB van araçlarındaki yenilik genel olarak sinyallerin işlenmesi, gömülmesi, ayrıştırılması, RGB renk düzeltimi işlemlerini yürüten bir Lawo V__matrix yazılım tanımlı IP yönlendirme, işleme ve çoklu görüntüleme çekirdeğinin kurulması. S8L ile birlikte verilen iki sahne donanımında (stagebox) IP görüntü, ses ve sync taşıma için bir Lawo V__link4 ile ek ağ tabanlı ses giriş-çıkışı için A_mic8 birimleri var. IP sahne donanımları ses yeteneklerinin yanı sıra dört adet 3G/HD/SD SDI girişi ve çıkışı sağlıyor. Her sahne donanımı V__matrix IP_Core’a bir 2x10GbEthernet fiber yoluyla bağlanıyor. Sistem ST2110, ST2022-6/7 ve Ravenna/AES67 akış formatlarını destekliyor. 

Baştan başa denetim sağlayan bir VSM IP yayın kontrol sistemi, IP akış yönetimini yürütüyor ve Sony XVS6000 görüntü mikseri, Ihse KVM, Lawo ses konsolu ve Riedel interkom dahil tüm kurulumu izliyor. 

Küçük boyutlu bir Lawo mc236 40 fader’li konsol, bütünleşik yönlendiricisi, dahili DSP ve giriş/çıkışlarıyla, 5.1 surround sesli yapımların ve iş akışlarının tüm gereksinimlerini karşılıyor. Esnek ses bağlantıları için Lawo mc2 Compact I/O içeren bir ses sahne donanımı seçilerek mc236’nın bağlantı kapasitesi genişletildi. Fiber yoluyla bağlanan sağlam 5RU sahne donanımı, bir AES67/Ravenna taşıma modunda ek 32 adet Mic/Line girişi, 32 adet Line girişi, 8 adet AES I/O ve GPIO’lar sağlıyor. Ayrıca bir DirectOut Montone 42 MADI – Audio-over-IP (Ravenna) köprüsü, ses ağının mevcut altyapı ile kesintisiz bütünleşmesini sağlıyor. 

NEP Belgium S8L tırı yollarda çalışmaya başladı ve Jupiter ile Proximus League için yapımlar gerçekleştirdi. Tır en son Dessel’de Guns’n’Roses, Marilyn Manson, Iron Maiden, Ozzy Osbourne ve diğer sanatçıların sahne aldığı Graspop Metal Meeting konserinin canlı yayınını gerçekleştirdi. 

Lawo ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.