Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Astro Radio Lawo'yu Seçti
Astro Radio Lawo'yu Seçti
25.07.2018 16:54

Radyo stüdyolarına üçüncü kuşak konsollar kurmakta olan Kuala Lumpur’daki Astro Radio, görsel stüdyo teknolojisini Alman firması Lawo ile standartlaştırdı. 

Astro kendine özel teknik gereksinimlerini karşılamak üzere özel olarak üretilen dijital yayın konsolları ve üstün ses yönlendirme sistemini kullanarak 1996 yılında operasyona başladı. 2006’da yayın sunucusunun içeriğe odaklanmasına imkan vermek için stüdyo iş akışlarını sadeleştirecek daha iyi işlevler gerekti. Çözüm Lawo’nun Zirkon-2s modüler yayın konsoluyla geldi.

Astro Radio şimdi de yeni stüdyolarını üçüncü kuşak konsollarla donatıyor. Şirket mevcut 13 canlı yayın stüdyosu, 7 haber stüdyosu, 3 ses kabini, 8 ses yapım stüdyosu ile kurgu sistemi ve 6 cihaz odasının yanı sıra iki yeni radyo istasyonu satın aldı ve yeni canlı yayın stüdyoları, yapımcı iş istasyonları ve cihaz odası için yere ihtiyaç duydu. İstasyon genişleyen stüdyo gereksinimlerini karşılamak üzere diğer Astro şirketi bölümleriyle tesisleri paylaşmak için taşındığında, konsollar ve yönlendirme sistemi için planlar hazırdı. 

Miks gereksinimlerini karşılayan Lawo Virtual Console, yazılım denetim yüzeyi ile yüksek çözünürlüklü bilgisayar ekranında çoklu dokunmatik arayüze sahip olup, Astro Radio’nun haber odasında başarıyla denendi. Fiziksel düğmelerin, butonların ve fader’lerin kısıtlamaları olmadan, ekran kullanıcılara sadece ilgili kontrolleri ve bilgileri sunarak, o anki iş için gerekmeyen her şeyi gizliyor. 

Astro Radio için Virtual Console’un ekran parlaklığı ve güvenilirliğinin yanı sıra çalışma esnekliği ve maliyet de avantajlı oldu. Fiziksel konsollar gibi yedek parça ve aksesuar stoklamaya gerek yok. 

Standart Virtual Console kontrol özeliklerine ek olarak Lawo VisTool-PC her iki dokunmatik ekranın sanal modüllerini de gösteriyor; bir kullanıcı VisTool-PC arayüzünden dokunmatik ekran üzerinde tüm kanalları, fader’leri ve butonları kontrol edebiliyor. 

Astro Radio’nun canlı yayın sunucusu internette dev takipçi kitlesi olan kişilerden uzak kalıp internet ses akışı, sosyal medya platformları ve FM yayınları ile radyo dinleyicilerinin sayısını arttırabiliyor. 

Lawo ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.