Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > İsviçre Kamu Yayıncısı RTS'ye VSNExplorer
İsviçre Kamu Yayıncısı RTS'ye VSNExplorer
25.07.2018 17:00

Cenevre ve Lozan’da tesisleri olan ve İsviçre’nin Fransızca konuşulan bölgelerine yayın yaparak kamu hizmeti veren Radio Television Suisse (RTS), küresel yapım sistemleri mimarisini ve dört radyo istasyonu, iki televizyon kanalı ve çeşitli etkileşimli platformlarını güçlendirmeye yardımcı olmak ve küresel bir medya varlık yönetim sistemi (kurumsal MAM) kurmak için medya ve işletme süreç yönetimine VSNExplorer platformunu kattı.

RTS iki yıllık bir sürecin ardından yapım varlık yönetimi (PAM) ile medya varlık yönetimi (MAM) modüllerini içeren ve Wedit web görüntü kurgu yazılımı ile bütünleşik VSN Explorer tercih etti. Bu süre zarfında VSN, RTS’nin kurumsal MAM çözümü için gereken tüm işlevleri belirlemek için bir Proof-of-Concept (PoC) aşamasında işbirliği yaparak projenin uygulanabilirliğini gösterdi.

RTS Proje Müdürü Gerard Sedan açıkladı: “Hem yayın hem de geniş bant gereksinimleri için tüm medyayı yönetecek, merkezi ve tamamen web tabanlı bir çözüm arıyorduk. RTS yapım ortamına kolayca kurup bütünleştirebileceğimiz, açık ve ölçeklendirilebilen bir çözüm olması önemliydi. VSNExplorer geniş bir dahili kullanıcılar paneli sunuyor ve onlara varlıklarını işbirliği içerisinde sezgisel olarak yönetmekte yardımcı oluyor. VSN işletmemizi ve ihtiyaçlarımızı anladıkları için VSN’nin doğru çözüm ortağı olduğuna eminiz.

RTS için önemli bir gereksinim, farklı tipte kullanıcılar için çalışması kolay, tek bir arayüzün sağlanmasıydı. Gelecekte daha fazla eş zamanlı erişim ve /veya işlevler sağlaması için ölçeklenebilmesi ve genişletilebilmesi de gerekiyordu. Ayrıca VSNExplorer’ın yapım bellek sistemleri (Isilon, ISIS ve LumaForge), Telestream Vantage Transcode, Interra Systems BATON QC çözümü gibi RTS’nin mevcut cihaz ve çözümleriyle bütünleşmesi ve etkileşmesi gerekiyordu. 

VSNExplorer MAM modülü yayıncılara bellekte saklanmakta olan tüm medya varlıklarını yönetmek, taşımak, aramak, getirmek, düzenlemek ve kod dönüştürmekte yardımcı olan güçlü bir çözüm. HTML5 ve SOA mimarili, en son teknolojiyle geliştirilen çözüm, tamamen web tabanlı ve kişisel düzenlenebilir olup, medyanın çok ekrana dağıtımı için yeni bulut işletme modellerini destekliyor. 

VSNExplorer PAM modülü özel olarak yapım ortamları için geliştirildi ve her türlü yayın veya medya şirketinde tamamlanmış veya devam eden tüm projeler, görevler ve iş akışlarının kolayca taranmasını ve yönetilmesini sağlıyor. Sistem bu şekilde bir şirketin verimliliğinin ve iş organizasyonunun geliştirilmesine yardımcı olurken, kullanıcılar ve bölümler arasında işbirliğini arttırıyor.

VSNExplorer ile bütünleşen Wedit, muhabirlere ve kurgu uzmanlarına başka bir sisteme geçmeden, tek bir arayüzden görüntüleri kurgulayıp yayına hazırlama imkanı veriyor. 

VSN ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.