Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > RØDE Soundfield by RØDE NT-SF1 3600 Küresel Surround Mikrofon
RØDE Soundfield by RØDE NT-SF1 3600 Küresel Surround Mikrofon
13.11.2018 18:00

Avustralyalı profesyonel ses firması RØDE, Soundfield by RØDE NT-SF1 3600 küresel biçimde ses alan surround mikrofonu (ambisonic microphone) sunuyor. 

1978 yılında efsanevi ambisonik model SoundField, alt ve üstten de surround ses yakalama teknolojine öncülük etti ve RØDE Microphones’un da bağlı olduğu The Freedman Group tarafından 2016’da satın alındı. Soundfield by RØDE NT-SF1 iki ünlü markanın ilk işbirliğinin ürünü. Sonuçta uygun fiyata inanılmaz bir yayın düzeyinde ambisonik mikrofon ortaya çıktı. Soundfield by RØDE NT-SF1 rüzgara karşı güçlü koruma için balon tarzı bir mikrofon süngeri ve peluş kılıf ile sarsıntısız kayıt için bir darbe emici yuva ile birlikte teslim ediliyor.

Yeni dört taraflı yapıdaki TF45C yarım inç kardioid kapsüllerle Soundfield by RØDE NT-SF1 en iyi küresel /ambisonic ses alım paternini sunuyor. Her yünden üstün kalitede ses yakalayan mikrofon, ücretsiz Soundfield by RØDE Plugin yazılım eklentisiyle inanılmaz güçlü, sezgisel ve zarif hale geliyor.

Soundfield A-Format ve B-Format ses yaklaşımlarının da arkasındaki öncü şirket. Mikrofonlar A-Format kayıt yapıyor ama tek bir ambisonik mikrofonun post prodüksiyonda istenen yönde değiştirilebilen 4 kanal sağlamasına asıl imkan veren şey, B-Format’a çevrim. Bu çevrim sayesinde istenen polarite sağlanıyor ve yaratıcı uzmanlar seslerini 360 derece ses alanı içerisinde istedikleri yere koyabiliyorlar.

Soundfield by RØDE Plugin hem Windows hem Mac ortamında kullanılabilecek, ücretsiz indirilebilen bir eklenti olarak kullanıcılara seslerini sınırsız şekillendirme imkanı veriyor. Soundfield by RØDE Plugin, NT-SF1 mikrofon ile mükemmel eşleşerek klasik ambisonik işlemcilerden bambaşka bir şekilde çalışıyor. Önceki kuşak ürünlerdeki matrisler ve düzeltme filtrelerinden kaçınılarak tasarlanan yazılım, frekans alanında son teknolojili işlemeyle tüm frekanslarda üstün uzamsal doğruluk sağlıyor. İletim hızlarını arttırmak için iletilen sinyallerin faz ve genliklerinin bir geri besleme işlemiyle değiştirildiği teknolojinin (beamforming) eklenmesiyle B-Format ilk olarak shotgun tipi paternler üretebiliyor. 

Soundfield by RØDE Plugin, 7.1.4’e kadar Dolby Atmos dahil standart surround ses düzenlerine sahip ve tamamı RØDE’nin kullanım kolaylığıyla VST, AU veya AAX formatlarında Protools, Q-base, Nuendo, Reaper ve Logic tarafından destekleniyor. 

Sezgisel, güçlü ve öğrenilmesi kolay Soundfield by RØDE Plugin, ses seviyesini görselleştirerek seviyeler ve ses ortamıyla ilgili anında geri bildirim verirken, “advanced” modu ses şekillendirmede son nokta için tüm parametreleri ve kontrolleri açıyor.


Ürün Soundfield by RØDE NT-SF1 3600 Küresel Surround Mikrofon
Marka RØDE
Firma Compel
Telefon 0212 224 32 01
Web www.compel.com.tr