Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Libero Election ile Seçim Çözümleri
Libero Election ile Seçim Çözümleri
14.11.2018 17:31

Vatandaşların doğrudan demokrasiye katıldığı seçim günleri, bir nevi şölen havasında geçer. Seçim kampanyaları dönemi, hazırlıklar ve çalışmalar, bizim gibi televizyoncular için telaş dolu, seçim günü ve gecesi ise çok yoğun geçen saatler demektir. 

“Libero Election” ile artık seçim gecesi sizin için sorun olmaktan çıkacak. Kullanıcı dostu arayüzü, istekleriniz doğrultusunda hazırlanmış grafiklerle, yayıncılık sektörüne çeşitli ürün gamları ile güçlü bir giriş yapan Libero ailesinden” Libero  Election”; doğru sonuçları, doğru zamanlarda, dinamik, anlaşılır ve çarpıcı grafiklerle sunmanıza yardımcı olacak.

Seçim haftası boyunca haber merkezlerinin düşüncelerini seçim sonuçlarını ve o dinamizmi ekrana yansıtma arzusunu “Libero Election” uygulaması ile izleyiciye aktarmak mümkün. 

Libero Election, teknik ekip, haber merkezi ve özellikle sunucuların en önemli yardımcısıdır.

Karar verilen iş akışları için söz konusu tasarımların gerçekleştirildiği kullanıcılara özel grafikler, stüdyo ortamında sunucuların analizlerini yapacakları ekranlara gönderilebilir. Genel seçimler için sandalye dağılımı, bölgelere göre analiz ekranları, yaklaşan yerel seçimler için ise geçmiş seçimlerin sonuçlarıyla anında kıyas ekranları, siyasi partilerin kalesi olarak görünen şehirlerin ayrıntılı grafikleri ve daha bir çok analiz ekranıyla sunucular ve stüdyo konukları günün seçimi üzerine yorumlarını yapabilir. 

Seçim günlerinin olmazsa olmazlarından biri de “L” ve “Son Dakika “ekranlardır. İzleyicilerin beğeni ve dikkatine sunulan bu ekranların istikrarlı, anında sandık sonuçlarını ve haber merkezinin yorumlarını yansıtması beklenir. Bölgelere  göre büyük kentler sunulabildiği gibi dikkat çekilmek istenen sandıkların sonuçları “Libero Election” yönetim ekranlarından kolayca yapılabilmektedir. 

Tam yedekli çalışan bu sistem, kaynaklara bağlı olarak farklı yayın mecralarına eş zamanlı farklı ekranlar aktarılabilmektedir; yayında L ekran verildiği sırada stüdyo wall ekranlarına ayrı ayrı bağımsız karşılaştırma ekranları vb ekranları aktarmak mümkündür. Ekranlar tüm çıkışlar ile uyumlu olup her biri ana yayına yansıtılabilir.  Editörlere sağlanacak uygulamalar ile yayına yansımayan ancak önizleme yapabilecekleri analiz ekranları sağlamak mümkündür.

Ayrıca sistem normal bir sunum kumandası ile sunucu tarafından yönetilebildiği  gibi tablet ve türevindeki uygulamalar ile de yönetilebilmektedir. Ayrıca Libero’nun üstün hareket tanımlama algoritmasıyla geliştirilen sistemler ile uyumludur. Sistemin kendi veritabanına dinamik veri akışı, geleneksel dosya temelli olabildiği gibi webservice ve diğer yenilikçi bilgi akışlarını desteklemektedir. 

Halkın seçimini yaptığı bu günlerde yayıncıların seçimini doğru yansıtabilmesi için gerekli seçim uygulamaları, donanımları ve işletim modelleri hakkında 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.