Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Avrupalı Yayıncılar Kablosuz Operasyonları İçin Sony’yi Seçti
Avrupalı Yayıncılar Kablosuz Operasyonları İçin Sony’yi Seçti
15.11.2018 10:33

Avrupa’da yayıncılar kablosuz iş akışları oluşturmak ve operasyonlarını geleceğe hazırlamak için Sony’nin en son 4K profesyonel kaydedicili kamerası PXW-Z280’e yatırım yapıyorlar. Piyasaya sürülür sürülmez İskoç kamu hizmeti yayıncısı STV, Hırvat Radyo-televizyonu (HRT) ve Bosna-Hersek Radyo Televizyonu (BHRT), dünyanın ilk 3 CMOS 1/2 inç sensörlü el kamerasından satın aldılar. 

Modern yayıncıların gereksinimleri düşünülerek tasarlanan PXW-Z280, 4K 3CMOS 1/2 tipi sensörü ve güvenli kablosuz ENG (Electric News Gathering) iş akışı ile üstün kaliteli içerik yapımı ve doğrudan tüm dünyadaki haber odalarına kablosuz dağıtımı sağlayan, çok yönlü bir elde çekim çözümü sunuyor. Zengin ağ özellikleri, derin alan derinliği ve yüksek F12 hassasiyeti (59.94p), günümüzün yayın operasyonlarının taleplerini karşılamak için ideal.

Daha önce Sony PMW-200 ve PMW-X200 kullanmış olan İskoçya’nın en büyük dijital medya markası STV’nin kısa süre önce satın aldığı 37 adet PXW-Z280 kamera, beş tesisinde haber toplama çalışmalarını desteklemeye başladı. Kaydedicili kameranın kablosuz bağlantı yetenekleri, STV’nin bilgili multimedya muhabirlerinin olaylar olur olmaz haberlerini çekip yayınlanmak üzere STV’nin haber odalarına göndermelerini veya izleyicilerle internette paylaşmalarını sağlıyor. 

Çok sayıda radyo ve televizyon kanalını işleten Hırvat Radyo-Televizyonu HRT, haber ve magazin programlarına içerik üretmek için PXW-Z280 kamerayı seçti. Bu kamera yayıncının zaten kullanmakta olduğu Sony çözümleri HDC-2400 sistem kameraları ile XVS anahtarlama ürünlerine en son yapılan ilave oldu.

Bir çatı yayın kuruluşu ve Bosna-Hersek’teki tek EBU üyesi olan Bosna-Hersek Radyo televizyonu BHRT de Sony PXW-Z280 kaydedici kameralara yatırım yaptı.