Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Camerimage 2018 Fuarında Sony CineAlta
Camerimage 2018 Fuarında Sony CineAlta
20.11.2018 16:39

Polonya’nın Bydgoszcz kentinde düzenlenen Camerimage fuarında Sony’nin tanıttığı, VENICE tam kare kamera güncellemeleri arasında, yeni Sensor Extension System var. Extension System, VENICE kameranın yaratıcılık potansiyeline daha fazla esneklik ve kullanışlılık kazandırıyor. Tüm dünyadan sinema kameramanlarının geri dönüşleri temel alınarak ve James Cameron’un Lightstorm Entertainment firmasının danışmanlığında geliştirilen, bugün Avatar’ın devam çekimlerinde kullanılmakta olan kameranın görüntü yakalama bloğu kamera gövdesinden bir kabloyla 5.5 metreye kadar görüntü kalitesinde hiç kayıp olmadan ayrılabiliyor. 

V2.0 aygıt yazılımı güncellemesinde yeni görüntüleme modları ve düşük ışık performansı ve dinamik aralığı yükselten çift ISO (500/2500) var. Şubat 2019’da çıkacak V3.0 aygıt yazılımı ise esnekliği daha da ileri götürerek, daha fazla görüntüleme modu, anamorfik lenslerle çekim yaparken daha fazla kamera görüntü yayma yeteneği (1.25x, 1.3x, 1.5x, 1.8) ve kablosuz uzaktan kumanda yeteneği getirecek. 

Film yapımcılarının yaratıcı vizyonunu korumanın önemini bilen Sony ile Netflix, sadece yeni Sony BRAVIA MASTER serisi AF9 OLED ve ZF9 LCD televizyonlarda olan Netflix Calibrated Mode’u duyurdu. Netflix Calibrated Mode sinema yapım stüdyolarında standart referans olarak kullanılan bir ana monitörünkine yakın görüntü kalitesi veriyor. VENICE, PXW-FS7M2 ve PMW-F55 gibi Netflix tarafından onaylanan kameralardan birisi.

Fuarda VENICE kameranın yeniliklerinin tanıtıldığı CineAlta VENICE sunumu; VENICE kameranın en son yapımlarda getirdiği yaratıcılık olanaklarının anlatıldığı CineAlta semineri; VENICE kameranın denenebildiği ve AUDI eTron reklamı ile Noah Gilbert’in son filminde yaşanan deneyimin aktarıldığı CineAlta workshop; ve Görüntü Yönetmeni Vittorio Storaro’nun Sony CineAlta F65 ile çektiği A Rose in Winter filminin gösterimi yapıldı.