Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Panasonic VariCam LT 4K ile Çok Kameralı Yapım
Panasonic VariCam LT 4K ile Çok Kameralı Yapım
20.11.2018 17:26

Pasifik Kuzeybatısı’ndaki en büyük özel stüdyo ve etkinlik tesisi Fremont Studios (Seattle), stüdyoları için ek bir kontrol odası işlevi de görecek olan tamamen yeni, küçük, 6.7 metre uzunluğunda, bataryayla çalışan bir mobil yapım çözümü donatmak istedi.

Eksiksiz bir stüdyo hizmetleri tesisi olan Fremont Studios, toplam 1850 metre kare alanı olan iki geniş sahneye sahip. Bu iki sahnede canlı yapımlar, IMAG ile 3000 izleyiciyi destekleyen özel canlı etkinlikler ve tek kameralı reklam çalışmaları için kullanılıyor.

Fremont Studios çeşitli mobil ve stüdyo projeleri için dört adet CineLive özellikli VariCam LT 4K sinema kamerası satın aldı. Geliştirilmiş bir gölgeleme modu, tally ve geri yönde görüntü yönetimi sunan VariCam LT, etkinlikler, televizyon programları, kurumsal yapımlar ve konserler için canlı ve “near-live” çok kameralı kullanıma yönelik düzenlendi. Kamera Panasonic AK-HRP1000 uzaktan kumanda paneliyle eksiksiz denetlenebiliyor.

Fremont Studios Başkanı Scott Jonas şunları söyledi: “LT, tipik bir yayın tipi B4-mount canlı yapım kamerasının operasyonuyla sinema lenslerinden yararlanma gereksinimimizi karşılıyor. Panasonic’in titiz kamera üretim deneyimi nedeniyle LT’yi seçtik ve yeni 35mm VariCam serisinin rakiplerinden öne çıkarak kendini kanıtladığını görüyoruz.

Kameraları bütün müşterilerimiz canlı yayın için kullanmayacak. Geçmişten bu yana birçok projemiz canlı çekilip post prodüksiyonda tamamlanmak üzere ISO kaydedildi. VariCam LT bu amaca göre iyi tasarlandığı için, hem kamera içerisinde 4K kayda hem de mobil birimde 3G progresif kayda izin veriyor.

Fremont Studios teslimden kısa bir süre sonra Xbox Forza Race Dünya Şampiyonasının eSpor yayını için VariCam LT kameraları kullandı. 

Panasonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 425 17 00 numaralı telefondan Başarı’yı arayabilirsiniz.