Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Sound Devices MixPre-10M Portatif Kayıt Aygıtı
Sound Devices MixPre-10M Portatif Kayıt Aygıtı
22.12.2018 09:22

Ürünün adındaki M harfinin anlamı basit: Müzisyenler tarafından Müzisyenler için tasarlandı. MixPre-10M özel amaçlı donanım kaydının kolaylığı ile bilgisayar tabanlı müzik yapım yazılımının niteliğini, hafif, portatif bir çok kanallı kaydedici ve USB ses arabirimi içerisinde bir araya getiriyor. Şarkı besteleme ve canlı performanslar için ideal olan ürün sayesinde müzisyenler artık donanım yerine sanatları üzerinde yoğunlaşabiliyor ve nerede ve ne zaman olursa olsun ilham geldiğinde şarkıları kaydetmek için kullanımı kolay, referans kalitesinde bu ses kaydediciye güvenebiliyorlar.

Müzisyenlerin portatif stüdyosu

MixPre-10M’in müzisyene odaklanan özellikleri tipik bilgisayar tabanlı müzik yapımını kolaylaştırarak, müzisyenlerin teknolojiye takılıp kalmak yerine harika şarkılar yaratmalarına imkan veriyor. MixPre-10M sayesinde tamamı hiç DAW olmadan 12 adede kadar parça ile aynı anda kayıt, çalma, miks, takip, katman, sesin üstüne yazma işlemleri yapılabiliyor. Daha fazlası gerekiyorsa atlama özelliği kanalları boşaltmaya yardımcı oluyor. 

MixPre-10M performansın düzgün çalışması için dahili bir metronom (kısa zaman aralıklarını kaydeden araç) içeriyor ve üstün kaliteli, ipek gibi pürüzsüz yankı ve vokal yayın efektleri kayıtlara derinlik katıyor ve harika bir performans için ilham veriyor. Vokal yayın efektinin kolayca EQ ve sıkıştırma kombinasyonu, vokallere günümüzde şarkıcı ve besteciler arasında popüler olan, nefesin hissedildiği bir samimiyet katıyor. 

Üstün ses kalitesi

MixPre-10M’de sekiz adet yüksek performanslı, ultra düşük gürültülü Sound Devices Kashmir mikrofon ön yükselteci var. Bu el emeği ön yükselteçlerdeki analog sınırlandırıcılı ayrık Class-A ön uçlar, piyasada yaygın IC tabanlı mikrofon ön yükselteçli kaydedicilerden çok daha üstün, en yüksek kalitede, bozulmasız ses kayıtları sunuyor. Kayıtların en ince ayrıntıları bile yakalanarak, performansın duygusu açığa çıkarılıyor. 

Canlı performans asistanı

MixPre-10M sadece şarkı yaratmak için değil, canlı performanslar için de bir yardımcı. İster küçük müzik gruplarının gösterilerinde bir PA’yı beslemek için mikser olarak, ister solo performanslarda önceden hazırlanmış çok kanallı vokal parçalarını çalmak için kullanılsın, MixPre-10M canlı sahneleme için ideal.

Müzisyen ilhamlı kullanıcı deneyimi

MixPre-10M kaydedicinin müzisyen dostu, dokunmatik arayüzü ve aktarım joystick kolu, vokal melodileri, müzik aleti seslerini ve ritimleri hızla yakalamaya yardımcı oluyor. Parçaların düzenlenmesi ve ses üzerine ses kayıtları tamamlandığında, miks seviyelerini, pan’ları, soloları, ses kesmeleri, yankıları, yayını denetleme amaçlı ön panel düğmeleriyle miksi bitirmek kolay. 

MixPre-10M ile şarkıların çok sayıda kopyaları kaydedilebiliyor. Bir SD karta kayıt yapılırken, kaydı güvence altına almak veya müzik grubundan birine vermek için bir USB belleğe otomatik kopyalanabiliyor da. İstendiğinde çok kanallı şarkı diğer müzisyenlerle paylaşılıp MixPre-10M veya sevdikleri DAW’ları kullanarak işbirliği yapabilmeleri sağlanıyor. Hazırlanan miks bir stereo WAV veya AAC dosyası olarak SD karta, USB belleğe veya bilgisayara aktarılabiliyor.

Çok yönlü giriş/çıkış yönlendirme

MixPre-10M şu girişlere sahip:

  • Sekiz adet dengeli XLR/TRS kombo Mic/Line seviyesi giriş (her biri 96dB kazanç, 48V phantom gerilim, alçak kesim filtreleri ve sınırlandırıcılara sahip)
  • Bir 3.5mm Aux/Mic girişi
  • Bir Mac veya PC’den gelen 4 kanal için bir USB-C girişi

Bir girişi farklı bir kanala kaydetmek istendiğinde girişleri çıkarıp tekrar takmak gerekmeden bu fiziksel girişler istenen kanal düğmelerine yönlendirilebiliyor. Metronom bir giriş olarak da seçilebiliyor, böylece sesi ayrı bir kanala kaydedilebiliyor. 

Çok kanallı USB ses arabirimi

Hem stüdyo hem de mobil kullanıma uygun MixPre-10M, butik ön yükselteçli bağımsız bir çeviriciye rakip kalitede bir 12 girişli, 4 çıkışlı USB ses arabirimi olarak çalışıyor. 

Mobil kullanım

Tüm Sound Devices ürünleri gibi MixPre-10M son derece dayanıklı. Döküm alüminyum kasalı ürün hem hafif hem de çok sağlam. Ultra küçük boyutu yolculuk ve mobil kullanım için avantajlı. 

Ölçme ve takip

MixPre-10M kaydedicinin 8 giriş/12 kanallı mikseri, çok kanallı ve miks ölçüm gösterimi için sınırlandırıcı aktiviteli, okunması kolay halka LED’ler ve LCD ölçüm göstergeleri sunuyor. 

MixPre-10M’in güçlü ve sade özel tasarımlı kulaklık yükselteci, kullanıcıya kayıtları tüm etkisiyle dinleme, geniş aralıkta kulaklık empedanslarıyla sesi verimli şekilde dinleyip takip etme imkanı veriyor.


Ürün MixPre-10M Portatif Kayıt Aygıtı
Marka Sound Devices
Firma Linka
Telefon 0212 358 45 20
Web www.linkgroup.com.tr

En Çok Görüntülenenler
Dergi