Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Arnavutluk'un Yeni Yüzü A2 TV, CNN Ortaklığını Başlatmak için Avid İş Akışını Seçti
Arnavutluk'un Yeni Yüzü A2 TV, CNN Ortaklığını Başlatmak için Avid İş Akışını Seçti
22.12.2018 11:22

Arnavutluk’taki A2 TV kanalı, 7/24 haber üretimi için Avid MediaCentral, inews, Maestro grafik çözümleri ve Avid NEXIS ürünlerini seçti.

Medya ve eğlence endüstrisine güç katan yazılım araçları ve platformları sağlayan Avid, Arnavutluk’un en büyük inşaat mühendisliği şirketlerinden biri olan Gener 2’nin CNN ile ortaklaşa hazırladığı ilk haber kanalında Avid yayın otomasyon ve grafik sistemlerini seçti. Kanalın merkezi, Arnavutluk’un başkenti Tiran’da ve CNN‘i Arnavutluk’ta temsil ediyor.

A2 TV’nin 24 saat haber yayını tüm Arnavutluk’ta izlenmeye başladı. Ayrıca hedef kitlesi sadece Arnavutluk değil, ülke dışına da hitap edecek şekilde planlandı. Bu ihtiyaçları göz önünde bulunduran A2, 24 saatlik yayın akışı ve içeriği destekleyecek güvenilir, gelişmiş haber yayın iş akışı olarak Avid Media Central’ı seçti. Bu sistemleri, kadrosundaki uzman personeliyle Türkiye’de video yayıncılığı tarafında tek Avid partneri olan Teratek ile gerçekleştirdi.

A2 CEO’su Andri Kasneci: CNN’in uluslararası standartlarına, ününe ve Gener 2’nin Arnavutluk piyasasındaki konumuna baktığımızda, A2 TV’nin en iyi teknolojiye sahip olması çok önemli. Uzun inceleme ve araştırmalarımızdan sonra yeni kanalımızla Arnavut medyasında büyük aktörlerden biri olmak için Avid’in çözümlerini tercih ettik.” dedi.

Avid MediaCentral, A2 TV’nin haber yaratma, yönetim ve iş akışı konusunda merkezinde bulunmakta. Çekirdekte Avid Interplay ve iNews çalışmaktadır. Depolama sistemi olarak Avid NEXIS ile 7/24 hizmet veren bir altyapı sunmakta ve A2 editörleri için Avid Media Composer ile video içerikleri zenginleştirilmektedir. 

A2, 3D haber grafik çözümleri için Maestro’nun benzersiz 3D grafik yetenekleri, Maestro News entegrasyonu ile kanalın bütün grafik sistemlerinin otomasyona tam entegre olması sağlanmaktadır. Dokunmatik bir ekran üstünden kanalın led ekranlarını Avid’in KJ’lerini Playout’larını ve Ingest’leri kontrol edebileceğiniz bir sistem planlanmıştır. Anakumanda da Avid Blend (channel in the box) ile klasik anakumanda masalarını kullanmaya ihtiyaç duymadan yayını yapmaktadır.

Avid Küresel Satışlar Birinci Başkan Yardımcısı Tom Cordiner: Bu bir sistemin sıfırdan sonuna dek tasarlanmasına yardımcı olmak ve Avid’in en son yeniliklerinden bazılarını görmek için heyecan verici bir olanak. A2’nin hedeflerini gerçekleştireceğine güvenimiz tam ve sonuçları görmek için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Avid ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 577 23 77 numaralı telefondan Teratek’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.