Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Clear-Com FreeSpeak II Kablosuz Haberleşme Çözümü
Clear-Com FreeSpeak II Kablosuz Haberleşme Çözümü
24.12.2018 17:14

Clear-Com’un FreeSpeak II kablosuz haberleşme çözümü, BBC’nin Londra New Broadcasting House ve Salfrod Quays gibi 14 tesisindeki kablosuz sistemlerin yenilenmesi projesinin bir parçası olarak benimsendi. 

Bu yılın başlarında BBC Ofcom’un program yapımı ve özel etkinlikler (PMSE) kullanıcıları için mevcut 700 MHz spektrumunda Mayıs 2020’den itibaren azaltmaya gideceğini açıklamasının ardından çok miktarda kablosuz ses donanımını yenilemek üzere bir teklif talebi yayınlamıştı.

Proje New Broadcasting House’daki 12 stüdyoda kurulumlarla başlayıp, Salford Quays’de iki stüdyo ve 10 English Region merkezinde devam edecek. BC’nin Millbank’taki Parliament stüdyosu ile Evesham’deki Academy tesislerine de yeni donanım kurulacak. 

Her stüdyoda kendi ana istasyonu ve gerektiği kadar kemer donanımı ve anten olacak. Başlangıçta bir matris sistemi düşünülse de, ayrı ayrı istasyonların olması stüdyoların bağımsız çalışmasına imkan vereceği ve hızlı çalışılan bir yayın ortamına daha uygun, etkin maliyetli ve kolay olacağı anlaşıldı.

FreeSpeak II kablosuz sisteminin sağladığı geleceğe uyumlu ve esnek haberleşme sistemi, her stüdyo için özel olarak yapılandırılabiliyor ve gereksinimler arttıkça kolayca genişletilebiliyor. Clear-Com Bölge satış Müdürü Damien Egan, projede sistem bütünleştirici firma dB Broadcast ile çalışmaktan memnun olduklarını belirtti. 

Clear-Com ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 577 23 77 numaralı telefondan Teratek’i arayabilirsiniz.