Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > TVU Networks RPS ile Çok Kameralı Uzaktan Canlı Yapım
TVU Networks RPS ile Çok Kameralı Uzaktan Canlı Yapım
24.12.2018 17:26

ABD’nin Detroit kentindeki medya yapım şirketi Joseph Productions Inc, üst düzey canlı etkinlik ve kurumsal toplantı görüntü yapımlarında verimliliği yükseltmek için TVU RPS (Remote Production System) aldı. Canlı etkinlik yapımcılarından yerel spor ve haber yayıncılarına kadar değişen JPI müşterilerinin çoğu sınırlı bütçeye sahip ve maliyeti düşürmenin, iş tamamlama sürelerini kısaltmanın yollarını arıyorlar. 

JPI, TVU RPS ile sahaya çok sayıda kamera ve kameraman gönderebiliyor ve açık internet üzerinden anahtarlama, grafik, efekt yazı ekleme için denetim odasına altı adede kadar senkronize kamera sinyalini aktarabiliyor. TVU RPS verici uzak noktadan yüksek kaliteli ve düşük gecikmeli IP görüntüleri bir stüdyo tabanlı TVU alıcıya iletiyor. Ardından alıcı altı adet senkronize SDI çıkışı yapıyor. TVU RPS 16 kanal AES/EBU gömülü SDI ses, değişken bit hızı (Variable Bit Rate) ve kanal öncelikleri belirleme desteğine sahip. 

JPI’ın TVU RPS’yi seçmesi sayesinde yapımcılar bir uzak, çok kameralı canlı çekimin yapımında tesisindeki kendi personelini ve donanımını kullanarak önemli maliyet tasarrufu sağlıyor. Ekipleri uzağa taşımanın lojistiği azalınca, TVU RPS seyahat ve uydu masraflarını epey düşürdü. Artık uydu zamanı, yapım tırları ve uydu tırları gerekmiyor. 

JPI aldığı RPS ünitesini ilk olarak LA Auto Show’da 30 dakikalık otomobil tanıtımının canlı internet yayınında kullandı. Los Angeles’ta sadece iki JPI personelinin olduğu çalışmada canlı görüntü akışı tüm dünyaya gönderildi. 

TVU Networks ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 363 04 04 numaralı telefondan Alen Elektronik’i arayabilirsiniz.