Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > VSN'ye FORTA Ödülü Verildi
VSN'ye FORTA Ödülü Verildi
24.12.2018 17:28

İspanya Özerk Toplumları Radyo ve Televizyon İstasyonları Federasyonu FORTA, görsel işitsel içerik dijital yönetim ve alışveriş sisteminin tedarik, kurulum, yönetim ve bakımı nedeniyle VSN’ye ödül verdi. VSNExplorer medya varlık yönetimi (MAM) tabanlı proje, tüm televizyon istasyonlarının yapım merkezlerinin Özerk Toplumlar (TVAS) ve FORTA tesislerinden her türlü medya dosyalarının (haber, spor, reklam, program, film, dizi) alışverişine imkan verecek. Bu yeni çözüm sayesinde FORTA program listelerini, tahminleri, içerik aboneliklerini, otomasyon işlemlerini ve TVA’nın günlük operasyonlarını yönetebilecek. Bu iş akışı, ek bir uygulama kurmak gerekmeden bir web platformundan uzaktan gerçekleştirilebilecek.

%100 web tabanlı ve ihtiyaca göre düzenlenebilen bu dağıtık MAM sistemi FORTA’ya farklı TVA’ler arasında dosya aktarımlarını iyileştirme, dosya hareketlerini otomatikleştirme, tüm içerik kataloglarını içerik tiplerine güre koordine etme olanağı verecek. Bunların tümü, günlük operasyondaki tüm TVA’lar ile görüş birliğine varılmış içerik tahminlerine dayalı olacak. Televizyon istasyonları bu tahminlerin birine abone olabilecek ve içerik sisteme kaydedilir edilmez otomatik olarak içerik almaya başlayabilecek.

Bu iş akışlarına ek olarak, çözüm VSNExplorer MAM’ın eksiksiz kullanıcı yönetimi, içerik ön izleme, gelişmiş üstveri yönetimi, iş istasyonlarından içerik yayınlama gibi diğer gelişmiş özeliklerine de erişim imkanı verecek. Çözümdeki VSNExplorer Business Intelligence (BI) modülü otomatik olarak özel analiz raporları üretiyor. VSN’nin channel-in-a-box çözümü VSNOne TV tabanlı yedek bir ingest ve playout sistemi de var. 

VSN ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.