Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Fotoğrafçılığa ZX1 ile Yaratıcı Yaklaşım
Fotoğrafçılığa ZX1 ile Yaratıcı Yaklaşım
24.12.2018 17:40

Yeni aynasız tam kare ZEISS ZX1 fotoğraf makinesi ve kamera, ZEISS’in kendi geliştirdiği lens ve sensör ile birinci sınıf resim kalitesi ve fotoğrafçının işini bir akıllı telefon üzerindeymiş gibi sezgisel yapmasını sağlayan bir operasyonel yaklaşım ve kullanıcı deneyimi sunuyor. 

Çekin, kurgulayın, paylaşın...

Uyumlu donanım, yazılım ve optik teknolojisi, kesintisiz bir yaratıcılık süreci sağlıyor.

Çekim: ZEISS ZX1 fotoğraf makinesindeki bütünleşik ZEISS Distagon 35 mm f/2 T* lens, ZEISS’in geliştirdiği 34.7 megapiksel tam kare sensör ile mükemmel eşleşen otomatik odaklama gerçekleştiriyor. Lens ile sensör arasındaki etkileşim, birinci sınıf resim kalitesini garantiliyor.

Kurgu: ZEISS ZX1 fotoğraf makinesi ile çalışanlar tam olarak bütünleşik Adobe Photoshop Lightroom CC sayesinde doğrudan kamera üzerinde RAW resimleri profesyonel olarak işleyebiliyorlar. ZEISS ZX1’in üstün kullanıcı arayüzü kullanıcının kendi iş akışını hiç kesintisiz destekleyerek, bir 4.3 inç çoklu dokunmatik ekran yoluyla en sık kullanılan işlevlere doğrudan erişim sağlıyor. 

Paylaşım: Tam kare fotoğraf makinesi internete bağlı iken kullanıcı bellek kartlarına veya başka harici aygıtlara ara aktarım gerekmeden seçtiği görselleri doğrudan internete yükleyebiliyor. 

512 GB kapasiteli dahili bellek, yaklaşık 6,800 RAW dosyası veya 50 binden fazla JPG dosyası için yeterli alan sağlıyor. Bu kapasite uzun bir yolculuk sırasında bile fotoğraflar için yeterinden fazla bellek alanı sunuyor ve fotoğrafçıya yaratıcılığını ortaya koyma imkanı veriyor. Yayınlanan yazılım güncellemeleri, bilgisayar bağlantısı gerekmeden kamerayı güncel tutuyor. 

Ayrıntılara odaklanma

ZEISS ZX1’in tasarımı ikonik bir biçim ve özenle üretilen ayrıntılarla karakterize edildi. Genel biçim ve sadece gerekli elemanlara küçültme, ergonomik bir fotoğraf makinesinin ve kolay kullanımın temelini oluşturuyor. Donanım ile yazılımın birlikteliği, 4.3 inç çoklu dokunmatik ekranlı kullanıcı arayüzüyle öne çıkıyor. Hafifçe eğimli ekran canlı görüntüyü kontrol elemanlarından ayırarak, kamera çalışmasını rahat ve kolay bir hale getiriyor.

ZEISS ZX1 2019 başında piyasaya sürülecek. 

ZEISS ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.