Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Samsung'un Teknoloji Gücü Olimpiyat Oyunları'na Destek Vermeye Devam Edecek
Samsung'un Teknoloji Gücü Olimpiyat Oyunları'na Destek Vermeye Devam Edecek
24.12.2018 17:52

Samsung’un Olimpiyat Oyunları’nda kablosuz iletişim ve bilgi işlem ekipmanları kategorilerinde Global Olimpik Partner olmaya devam edeceği duyuruldu. Samsung, bu ekipmanların Yapay Zeka, Sanal Gerçeklik, Artırılmış Gerçeklik ve 5G özelliklerine de destek verecek. Uluslararası Olimpiyat Komitesi ve Samsung, sporun gücünü ve Olimpiyat değerlerini tanıtmak amacıyla tüm dünyada gençlerle etkileşime geçmek için stratejik dijital iş birliklerini daha da ilerletecek.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach konu hakkında şunları söyledi: “Samsung ile 20 yıldır süren işbirliğimize bir 10 yıl daha eklediğimiz için çok mutluyum. Bu süre zarfında, Olimpiyatların mükemmelliğini Samsung’un sektör lideri kablosuz iletişim teknolojisiyle birleştiren bir ortaklık kurduk. Birlikte tüm dünyadaki Olimpik atletlerle ve hayranlarıyla iletişime geçip onlara ilham verebiliyoruz. Samsung ile Olimpiyat Oyunları’nın dijital geleceğini kurmak için çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Samsung Electronics BT ve Mobil İletişim Bölümü Başkanı Dong Jin Koh ise konu ile ilgili olarak şunları söyledi; “Son 22 yıldır Global Olimpik Partner olan Samsung; umut, dostluk ve birliktelik ruhundan ilham alıyor. Yapay Zeka, Sanal Gerçeklik, Artırılmış Gerçeklik ve 5G’yi destekleyen yenilikçi kablosuz bilgi işlem ekipmanlarımız ile Olimpiyat Oyunları’nın heyecanını yaymayı, dünyanın her yerindeki hayranların ve atletlerin sportmence çıktıkları başarı yolculuğunu paylaşmalarını sağlamayı umuyoruz”.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Pazarlama Komisyonu Başkanı Tsunekazu Takeda işe şöyle konuştu: “Tüm dünyada tanınan bir marka olan Samsung, başlı başına bir global başarı hikayesi. Samsung, Olimpik değerleri anlıyor ve sınırları ortadan kaldırmaya ve yeni kitlelere ulaşmaya yardımcı olan teknolojiler ve pazarlama kampanyalarıyla bu değerleri tanıtıyor. Ticari açıdan bakıldığında ise Samsung ile 2028’e kadar uzattığımız işbirliği, son dönemde mevcut ve yeni iş ortaklarımızla yaptığımız uzun soluklu anlaşmaların üzerine eklendi ve pazarlama programlarımızın uzun vadede ne kadar güçlü ve cazip olduğunu gösterdi.