Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Eyfel Işık Gösterisini Panasonic EVA1 Çekti
Eyfel Işık Gösterisini Panasonic EVA1 Çekti
22.01.2019 14:55

Fransa ile Japonya arasındaki dostluğun 160. yılını kutlamak için Eyfel Kulesi iki gün boyunca Japonya’nın renkleriyle aydınlatıldı. Panasonic’in yüksek parlaklıkta video projektörleri sağladığı benzersiz ışık gösterisi, Solid Rusk tarafından EVA1 kamera kullanılarak çekildi.

Etkinlik Japonism 2018 kutlamalarının bir parçasıydı. Eyfel Kulesi’ni orijinal sanat eseri kullanarak çok özel bir şekilde aydınlatmak için tasarlandı. İki kısımdan oluşan gösteride aydınlatma efektleri ile projeksiyon bir araya getirildi. Programın ilk kısmı “özgürlük, güzellik ve çeşitlilik” konuları üzerine oldu. İkincisi ise gerçek bir Japon ulusal hazinesi olan Ogata Korin’in başyapıtı Irises Screens tabanlı tasarlandı. Etkinliğin organizasyonu ve prodüksiyonu, “Japon Işıkları Giyen Eyfel Kulesi” adlı gösteriyi tasarlayıp yöneten Motoko Ishii ve Akari-Lisa Ishii tarafından yürütüldü. 

Gece çekim yapmak her zaman zorluklar taşır, bu nedenle donanımın bu kısıtlamayı aşıp hassas ve doğru renklerde yüksek kaliteli 4K görüntüler üretmesi gerekir. 

Solid Rusk Prodüksiyon Kameramanı ve Kurucusu Julien Geay şunları söyledi: “EVA1 çok pratik bir kamera. Bir avantajı, donanımla aşırı yüklü hissi yaratmadan çalışmanıza imkan vermesi. Taşıması ve denetlenmesi kolay olan kamera, son derece karanlık yerlerde çekim yapıp yüksek kaliteli sonuçlar veriyor. Bu tip bir projede gereken birçok avantaja sahip.

Üstün teknolojili EVA1 kamerada, 5.7K çözünürlüklü yeni bir Super 35 mm sensör (24.60mm x 12.97mm) gibi yeni seçenekler var. Bu kameramanların güzel görüntüler yakalamalarını sağlayan, önemli bir avantaj.

Üstün çözünürlüklü 5.7K sensörün ürettiği ayrıntılı görüntüler, 4K, UHD, 2K ve Full HD, hatta 720p formatlar sağladı. EVA1’in VariCam sinema kameraları serisinden uyarlanan renk alanı (V-Gamut), ışıklandırma koşulları zayıf bile olsa renklerin son derece güvenilir bir biçimde üretilmesine imkan veriyor. 

Julien Geay ekledi: “EVA1 kamerayı meslektaşlarıma tereddütsüz tavsiye ediyorum. 4K görüntü kalitesi, yüksek kaliteli sesi, geniş kapsamlı işlevleri ve gece çekim yapabilmesi sayesinde ihtiyacınız olan her şeye sahip! Ayrıca şık da görünüyor.

1.2kg ağırlıkta, küçük boyutlu, tutma yeri çıkabilen EVA1, bu projeye benzer elde çekim uygulamalarında verimli bir şekilde kullanılabiliyor. 

Ayrıca kamerada dahili bir mikrofon, çift ISO ve geniş EF lens seçenekleri var. Menülerle kullanıcıların uygulamalar arasında hızlı geçiş yapabilmeleri, bu tip çekimler için çok pratik.

Işık gösterisinin renklerini ve görüntülerini mümkün olduğu kadar otantik bir şekilde sunacak, eksiksiz bir görüntü elde etmek için çok sayıda çekim yapıldı. Ogata Korin’in başyapıtı Irises Screens’in altın ve mavi renkleri, EVA1 kamera sayesinde aynen üretilebildi. 

Panasonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 425 17 00 numaralı telefondan Başarı’yı arayabilirsiniz.