Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > ARRI Uluslar Arasında Dostluğu Destekliyor
ARRI Uluslar Arasında Dostluğu Destekliyor
22.01.2019 15:00

Yerin 500 metre yükseğinde bir çift cesur atlet, yirmi kişiden fazla ekip ve ARRI donanımı bu yıl Almanya’nın ABD ile yakın dostluğunun yıl boyu kutlandığı ulusal Deutschlandjahr festivalinin açılışına katıldı. 

ABD Monument Valley’deki kutsal Navajo topraklarında iki sıcak hava balonunun arasında asılı gevşek ip üzerinde bir Alman film ekibi, nefes kesici ve sembolik bir başarıya imza attı. Bu denge gösterisi Almanya Büyükelçiliği tarafından düzenlendi ve 50 ABD eyaletinin tümünde iki yüzden fazla işbirliğiyle binin üzerinde etkinliğin yapılacağı 2018/2019 Alman-Amerikan Dostluk Yılının (Deutschlandjahr) altı açılış kutlamasından birisi oldu. Wunderbar Together sloganı altında başlayan geniş kapsamlı bu ortak girişim, Almanya Federal Dışişleri Bakanlığının sponsorluğu, Goethe-Institut uygulaması ve Alman Endüstriler Federasyonu (BDI) desteğiyle gerçekleştiriliyor.

Coşkulu film yapımcılarının yaratıcı ajansı One Inch Dreams gösterinin videosunun yanı sıra bağımsız bir kısa filmini de yapmaya karar verdi. Bu çaba kapsamında ekip donanım toplamaya ve dışarıdan uzman desteğine ihtiyaç duydu. ABD ile uzun süredir güçlü bağları olan bir Alman teknoloji firması olarak ARRI bu genç film yapımcılarının projesine ve uluslar arası kutlamaya katkıda bulunmaya istekli oldu. Projeye destek, ARRI kamera ve aydınlatma ürünleri ile ARRI Media’dan post prodüksiyon hizmetleri şeklinde geldi. ARRI’nin Münih’teki Camera Systems bölümü bir ALEXA LF kamera, iki ALEXA Mini kamera ve Signature Prime lensler ayarladı. Münih’in hemen dışındaki ARRI Rental, çekime aksesuarlar sağladı ve ekibe çeşitli aygıtları deneme imkanı vermenin yanı sıra önerilerde bulundu. Burbank’taki ARRI büroları ise ARRI SkyPanel’ler verdi.

Her film yapımının arkasındaki lojistikten daima çok şey beklenir ve Navajo topraklarında çekim yapmak normalden daha fazla zorluk getiriyor. Ekip onay aldı ve aileleri kuşaklardır bölgede yaşayan yerel halkla etkileşime girme şansını yakaladı. Film yapımcıları bölgede başka şeyler de çekme olanağı elde etti. Bir rodeoyu çekmelerine izin verildi ve bir Amerikan Kızılderili kabile törenine davet edildiler. 

11 günlük çekim süresince hava durumu iyi gitmedi. Başlangıçta hava koşulları berbattı ve ekibin birkaç gün çekim yapmadan beklemesi zaman ve paraya mal oldu. Ama sonuç olarak işler iyi gitti. Akrobasi günü tüm Monument Valley sisle kaplıydı ve eşsiz bir ortam oluştu. Çekime gün doğmadan başladık ve atmosfer benzersizdi. 

Nefes kesici sahneler ALEXA LF ve ALEXA Mini ile yakalandı. Bu iki kamera projeye kendi benzersiz avantajlarını getirdi. Görüntü Yönetmeni Felix Reichert yorum yaptı: “İnanılmaz genişlikte sensörlü yeni ALEXA LF bize Amerikan doğasına hayal edebileceğimiz en sinematik şekilde yaklaşma olanağı verdi. Signature Prime lensler güzel renkleri ve doğal cilt tonları ile bu sıra dışı kurulumu tamamladılar.

Kameraman Valentin Rapp devam etti: “Hafif ve dinamik ALEXA Mini her kilonun önemli olduğu balonlar için harika bir çözümdü.” Mini kamera ile kameraman çeşitli çekimler için sepetlerin dışına bile eğildiler.

Aylar süren planlama ve hazırlıktan sonra One Inch Dreams ekibi yeni bir başarılı projeye daha hazırdı. İp Cambazı Niklas Winter 10 metrelik hattı 400 metre yüksekte geçtikten sonra Monument Valley’in 1400 metre yükseğinde yeni bir dünya rekoru denemesi de yaptı.

Yerde ekip videonun ve kısa filmin çekimlerini yaptı. Yaşadığı yerin hızla değiştiği yaşlı bir yerlinin öyküsünü anlatan kısa film için ana kamera ALEXA LF idi. Ayrıca SkyPanel’ler de sık kullanıldı ve yapıma çok yardımcı oldu. 

One Inch Dreams ekibi bugünlerde ARRI Media ile birlikte Münih’te, çekim yerinde DIT için de kullanılan mLogics’in yıldırım hızında mSpeed RAID’leri üzerinde malzemenin kurgusu ve renk derecelendirmesini tamamlamak üzere. Tüm bu değerli çekimleri güvende tutmak için bütün yapım süresince Archiwares P5 yazılımına güvendiler.

ARRI kamera, aksesuar ürünleri ve DI sistemleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.

 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.