Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Panasonic AW-RP150GJ Kamera Uzaktan Kumanda Paneli
Panasonic AW-RP150GJ Kamera Uzaktan Kumanda Paneli
05.02.2019 17:17

Panelde joystick üzerindeki bir oynar zoom/odak kolu, zoom ve odak denetimi için pan ve tilt işlemlerinin sezgisel, tek elle yapılmasını sağlıyor. Dahili dokunmatik ekran sayesinde gerekli kamera işlevleri kolayca ve hızla ayarlanabiliyor. 

Yüksek kaliteli çalışma ve görüntü için dokunmatik panel GUI

Dokunmatik panelli GUI (grafik kullanıcı arayüzü) çekim sırasında kameranın görüntüsünü veriyor ve çeşitli menü operasyonlarını sunuyor. Panelde sık kullanılan butonlar, menü ve kamera geçiş işlemleri, göstergeler ve dokunmatik panel arayüzündeki diğer işlevler var. 

Dokunmatik odaklama

Ekrana dokunulan alana hemen odaklama yapılıyor. Ayrıca Focus in Red ekranı odak dışında kalan kısmı kırmızı yaparak odağı ayarlamayı kolaylaştırıyor.

Kamera ayarlarını kopyalama

Sahne dosyaları, sistem ayar dosyaları ve diğer kamera ayarları, AW-RP150GJ SD karta kaydedilebiliyor. Ardından bu ayarlar SD kart aracılığıyla çok sayıda kameraya kopyalanabiliyor. Bu imkan çok sayıda kamerayla çekim yapılan büyük etkinliklerde ayar sürelerini büyük ölçüde kısaltıyor.

Joystick ile resim kırpma

AW-UE150W/K’nın kırpma işlevi AW-RP150GJ’den denetlenebiliyor. AW-UE150W/K’dan monitöre giden resim çıkışı, renkli çerçevelerle gösterilen (sarı, yeşil, macenta) üç farklı yerde kırpılabiliyor ve izlerken joystick ince ayar yapılabiliyor. Gereken resimler hassas, doğru ve kolayca kırpılabiliyor.

Ön ayar belleği

Kamera açısının ve diğer uzak kamera ayarlarının kaydedilmesi, dokunmatik panel GUI monitörden kolayca geri çağrılmalarına imkan veriyor. Ön ayar belleğinin oynatımı için hareket hızı ayarlanabiliyor. Pan ve tilt konumu, odak konumu, beyaz denge, kırpma konumu, zoom konumu, lens diyafram ve kazanç ayarları kaydedilebiliyor.

Kamera işlemlerinin kaydı

Takip belleği işlevi sayesinde uzaktaki kamera için gerçekleştirilen bir dizi işlem kaydedilebiliyor. 10 işlem için 5 dakikaya kadar kaydedilip ve sonra yeniden kullanılabilir. Pan ve tilt konumu, odak konumu, beyaz denge, zoom konumu, lens diyafram ve kazanç ayarları kaydedilebiliyor.

Çok kameralı çalışma

Büyük ölçekli sistemler için bir anahtarlama aygıtı aracılığıyla 200 adede kadar uzak kamera IP bağlantısıyla denetlenebiliyor. 

4K 60p/50p stüdyo çekimleri

AW-RP150GJ yüksek kaliteli görüntü gereken durumlardaki stüdyo çalışmalarında yüksek kaliteli uzaktan çekim için 4K 60p/50p çıkış üretebiliyor. Geniş bir tally lambası sayesinde yayında olan kamera uzaktan kolayca fark edilebiliyor.

RTMP ve NDI|HX desteği

Tek bir kameradan çekilen görüntü AW-UE150W/K’dan RTMP yoluyla doğrudan bir canlı akış hizmetine yüklenebiliyor. Çok kameralı kurulumlar için ND|HX kullanılarak Live Production Center AV-HLC10’e bağlanılıyor. Sorunsuz canlı görüntü akışı için çok sayıda AW-UE150W/K AV-HLC100’den denetlenebiliyor.

Büyük salon kurulumları

Geniş 1.0-type MOS sensör konser salonlarında ve diğer karanlık mekanlarda az gürültülü, yüksek hassasiyetli çekimler sağlıyor. Optik 20x zoom bunu daha da ileriye götürerek uzaktaki konuları net bir şekilde yakalıyor. 75.1 derece yatay geniş açılı çekim, çekim yerinde geniş esneklik sağlarken, tüm çekimi yakalayabiliyor. 


Ürün AW-RP150GJ Kamera Uzaktan Kumanda Paneli
Marka Panasonic
Firma Başarı
Telefon 0216 425 17 00 
Web www.basariyayincilik.com

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.
En Çok Görüntülenenler
Dergi