Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > JVC GY-HM180 4K Bellek Kartlı Kamera
JVC GY-HM180 4K Bellek Kartlı Kamera
06.02.2019 11:43

Profesyonel ses bağlantılı, eksiksiz özellikli 4K Ultra kaydedicili kamera, her yere götürülebilecek kadar küçük ve hafif yapısında yüksek kalite sunuyor. Çıkarılabilen el tutma yerinde, her biri phantom güçlü mic/line geçişli iki adet XLR ses girişi var. İki adet SDHC/SDXC yuvasıyla saatlerce 4K/UHD (3840x2160) malzeme ya da 50 Mbps’a kadar hızlarda 4:2:2 HD sinyalleri kaydedebiliyor. İster ayarlarınızı tamamen kişisel tercihlerinize göre yapın, ister Full Auto moduna getirip sadece çektiğiniz konuya yoğunlaşın ve bu küçük kameranın profesyonel kaliteyi avucunuzun içine koymasını görün.

½.3 inç 12.5M CMOS sensör

GY-HM180 kamera etkileyici, gerçek gibi 4K Ultra HD görüntüler sunmak için üretildi. JVC’nin 12.4 milyon pikselli 4K CMOS sensörü, çeşitli ışıklandırma koşulları altında yüksek hassasiyet ve kusursuz performans sağlıyor. Tüm resim düzleminde ayrıntılar canlı ve net görülüyor.

12x optik zoom

Ultra yüksek kaliteli çekimin temeli, 35mm eşdeğeri 29.6-355mm olan hassas bir F1.2-3.5 optik zoom lensi. HD modunda çekim yaparken Dynamic Zoom optik zoom ile 4K sensörden piksel eşleştirmeyi bir araya getirerek kesintisiz ve kayıpsız 24x zoom yaratıyor. Böylece kamera uzun bir zoom aralığına kavuşurken, küçük yapısını koruyabiliyor.

HD-SDI ve HDMI çıkış

GY-HM180 geniş çeşitlilikte konektörleriyle HD-SDI (3G) ve HDMI dahil profesyonel uygulamaların gereksinimlerini karşılıyor. Kaydedici veya anahtarlama masası gibi harici aygıtlar arasında güvenli dijital bağlantı sağlanıyor. Aynı anda hem SDI hem HDMI çıkış mümkün.

4K/Ultra HD kayıt

4K ile çalışmak artık kolay. Bir SDHC veya SDXC (UHS-I Speed Class 3) bellek kartı takılıp saatlerce 4K/UHD malzeme çekilebiliyor. Kayıtlar Quicktime (MOV) dosya formatıyla yapılıyor ve birçok popüler kurgu sistemiyle uyumlu. Tek bir HDMI kablosuyla 4K/UHD monitöre bağlanıp kameranın 4K sinyali izlenebiliyor. Kaydedilen dosyalar doğrudan kameradan oynatılabiliyor da. Ekonomik Class 10 SDHC/SDXC bellek kartlarına 4K çekimleri kaydetmek için bir 70 Mbps kayıt modu da var.

Ağır çekim oynatma için yüksek hızlı kayıt

24p modunda 1/5’e kadar pürüzsüz yavaş hareketli oynatma için 120fps (59.94Hz) ve 100fps (50Hz) yüksek hızlı kayıt yapılabiliyor. Sanatsal efektler yaratılabiliyor ve spor görüntüleri tekrar izlenip incelenebiliyor.

50 Mbps hızda Full HD 4:2:2 kayıt

50 Mbps hızda H.264 4:2:2 24-60p kayıt yeteneği, GY-HM180’i yayın ve yapım şirketleri için ideal bir kamera haline getiriyor. 4:2:2 renk hassasiyeti sayesinde GY-HM180 resimler arka planla keskin kontrastlı olsa bile üstün renk çözünürlüğü sağlıyor. Bu özellikle parlak arka planlarla zıt koyu renkler olduğunda ve yeşil ekran kullanımında avantajlı.

Çift SDHC/SDXC kart yuvası

Çift kart yuvası sayesinde GY-HM180 çok yönlü bir kamera olarak üç farklı kayıt modunun avantajlarını sunuyor.

  • İki karta sırayla kesintisiz kayıt
  • Aynı anda çift karta kayıt 
  • Tiyatro veya düğün çekimleri için yedekli kayıt

Manuel kontrol halkaları

Zoom ve odak için çift geniş halkayla ile pürüzsüz çekim için iris düğmesiyle sahnenin tam denetimi elinizde. Ayrıca dokuz butona ve dört sürgülü kola istenen işlevler atanabiliyor. Böylece kayıt sırasında ayarlar kolayca değiştirilebiliyor.

JVC ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 576 94 85 numaralı telefondan Avsistek’i arayabilirsiniz.