Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Blackmagic Design ATEM ile Canlı Yayın ve Prodüksiyon Eğitimi
Blackmagic Design ATEM ile Canlı Yayın ve Prodüksiyon Eğitimi
06.02.2019 17:37

4 Ocak 2019 günü MediaCast’in distribütörlüğünü yaptığı Blackmagic Design markasının ATEM ürün gurubu ile “Canlı Yayın ve Prodüksiyon Eğitimi”, şirketin İstanbul ofisinde gerçekleştirildi.

Sektör profesyonellerinin ve sektöre atılmaya hevesli öğrencilerin katıldığı etkinlik, 3 saat sürdü ve iki oturum olarak gerçekleştirildi. İlk oturum, MediaCast Live & Broadcast Uzmanı Cenk İskin’in Blackmagic Design ATEM switcher’ların özelliklerini anlatan sunumuyla başladı. Sonrasında etkinliğe katılanlar Web TV hakkında bilgi edinerek tüm cihazları yakından inceleme fırsatı buldu.

Hem AV profesyonelleri hem de YouTube Live, Facebook Live ve Twitch.tv gibi platformları kullanan internet yayıncıları için tasarlanan ATEM switcher’lardan; ATEM Television Studio Pro HD, ATEM Television Studio Pro 4K ve ATEM Television Studio HD’nin profesyonel kameralar ile kullanımı hakkında bilgiler paylaşıldı. Televizyon programı ve internet programı  gibi canlı prodüksiyonların yapımında sıkça kullanılan logo, KJ ekleme, ses miksleme işlemleri uygulamalı olarak  katılımcılara gösterildi. 

İnternet tabanlı canlı yayın teknolojisine ek olarak NDI ve point to point servisler ile Wirecast’in Rendez-Vous özelliği ile harici cep telefonu, Laptop gibi cihazlardan görüntünün ve sesin senkronlu bir şekilde yazılımın içine aktarılması ve kullanılması eğitime katılanlara anlatıldı. Facebook ve Youtube üzerinden yapılan canlı yayın uygulamalarının ardından canlı yayın yazılımları arasındaki farklar gözlemlendi.

Etkinliğe katılanlar çoklu stream ve lokal stream konularında Web TV ekosistemini ve canlı prodüksiyon switcher’ı ATEM’i birebir test etme ve gelişen teknolojinin getirdiği yeni güncellemeleri birebir tanıma şansı buldu. 

Blackmagic Design ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 45 02 numaralı telefondan MediaCast’ı arayabilirsiniz.