Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Linear Acoustic ARC ile TV Ses Yükseklik Denetimi
Linear Acoustic ARC ile TV Ses Yükseklik Denetimi
06.02.2019 18:09

Bugüne kadar basit bir stereo televizyon işlemcisi arayan yayıncılar bazı zor ödünler vermek zorundaydılar. Düşük maliyetli çözümler bütçeyi zorlamıyordu, ama bu tasarrufun bedeli ses kalitesinin düşüklüğüyle ödeniyordu. Mükemmel ses performansı veren ürünler, birçok bölgede gerekmeyen çoklu kanal, kodlu ses gibi özellikler de içeriyordu ve fiyat etiketleri küçük yayıncıların erişemeyeceği bir düzeydeydi. 

Linear Acoustic ARC dört adede kadar bağımsız stereo veya mono program kaynağı için 1RU DTV ses işlemcisini sunarak bu ödünü ortadan kaldırıyor ve izleyiciyi memnun eden ses sağlıyor. 

Linear Acoustic ARC’deki Linear Acoustic APTO ses yükseklik uyarlama teknolojisinin ses işleme algoritması geçişleri, sonik imajı, orijinal sesin sanatsal niyetini koruyacak şekilde ses düzeylerini özenle denetlerken, EBU R-128 ve ATSC A/85 (CALM) dahil her türlü ses yükseklik tavsiye ve yönetmeliğine tam uyumluluğu garantiliyor. 

ARC’nin 2 kanallı tasarımı, çoklu kanal ve kodlanmış sesin yaygın kullanılmadığı bölgeler ve kurulumlar için özel geliştirildi. Bu standart yapılandırmada ARC iki program kaynağı için ses yükseklik denetimi sağlıyor. İki ek program kaynağı için sinyal işleme opsiyonel. Yönetmeliklere uyumluluğu doğrulamak için her programın ses şiddeti günlük kaydı (log) bir .csv dosyası olarak tutuluyor. 

Kurul ayarı kolay: Uzun fabrika ön ayarları listesinden programınız için uygun bir uyarlama profili seçin, istenen genel ses işleme miktarını belirleyin, istenen ses yükseklik hedefini oluşturun, hepsi bu kadar.

Ön paneldeki dolaşım ekranı ilk kurulum ayarı için kullanılıyorken, web tabanlı bir tarayıcı ve işletim sistemini dikkate almayan uzaktan kumanda kullanıcı arayüzü, herhangi bir bilgisayar veya mobil aygıt üzerinde daha ayrıntılı ayarlar ve sunuyor ve izlemeyi kolaylaştırıyor. Ön paneldeki bir renkli LCD ekran, ses düzeylerini ve ses yükseklik bilgilerini net gösteriyor. 

AES-3, 3GHz HD/SD-SDI ve Livewire+ AES67 giriş-çıkışlar, ARC’yi SMPTE 2110-30 ile uyumlu hale getiriyor. SNMP’nin standart olduğu üründe, iki güçlü, otomatik algılamalı dahili güç kaynağı var. 

Linear Acoustic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 274 69 10 numaralı telefondan Mavi İletişim’i arayabilirsiniz.