Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Prolight + Sound ve Musikmesse 2019: Vintage Concert Audio Show
Prolight + Sound ve Musikmesse 2019: Vintage Concert Audio Show
06.02.2019 18:36

Retro ses ve analog sıcaklığı: Gelecek Prolight + Sound ve Musikmesse fuarlarında ziyaretçiler ilk Vintage Concert Audio Show’da konser PA sistemlerinin kırk yılındaki köşe taşlarını görme ve duyma olanağını yakalayacaklar. İki yüzden fazla sergi ve Forum.0’daki özel bir gösteri alanında altmışlar, yetmişler, seksenler ve doksanlardan PA hoparlör düzenleri sergilenecek. İki fuarı takip eden 6 Nisan Cumartesi Vintage Concert Audio Show yeni Musikmesse Plaza’da gerçekleştirilecek. 

Özel gösteride sergilenecek ürün spektrumu, ilk WEM, Vox ve Marshall portatif PA sistemleri gibi efsanelerden, Martin Audio Modular, Meyer MSL3 ve Clairbrothers S4 ve L-Acoustics’in ilk hoparlör gruplarına (line array) değişiyor. Eski tip sitemlerin çoğu çalışırken sergilenecek: Etkinliğin tüm günlerinde sürecek bir ses tartışma panelinde, belli bir on yıllık dönem içerisinde çalışmış ses mühendisleri bu donanımı açıklayıp ziyaretçilerin sorularını yanıtlayacaklar.

Özel gösterinin organizatörleri ISDV e.V. (Association of Freelance Service Providers in the Event Business) ile eski efsanevi ses sistemlerinin kurdukları bir dernek olan VCA e.V. (Vintage Concert Audio Show). Fuara katılımlarının bir parçası olarak organizatörler, etkinliklerin tamamlayıcı programında da aktif rol oynayacaklar. Örneğin ISDV politika, bilim ve endüstriden katılımcılarla sosyal ve politik konularda tartışmalar düzenleyecek. Akşamları VCA ziyaretçileri sergilenen ürünlerden birini denemeye davet ediyor.

Vintage Concert Audio Show, panel tartışmaları ve akşam toplantıları, tüm Prolight + Sound ve Musikmesse ile Musikmesse Plaza ziyaretçileri için ücretsiz.