Reklamı Kapat
Anasayfa > Makaleler > HARMAN Professional Çözümleri ISE 2019 Fuarında Tanıtıldı
HARMAN Professional Çözümleri ISE 2019 Fuarında Tanıtıldı
22.02.2019 17:10

Ses, görüntü, aydınlatma ve kontrol sistemlerinde küresel bir lider olan HARMAN Professional Solutions, Amsterdam’da gerçekleştirilen Integrated Systems Europe (ISE) fuarında yeni AVLC (Audio, Video, Lighting, Control) çözümlerini sergiledi. HARMAN’ın iyi tasarlanmış, geniş standında Samsung’un piyasa analizine yönelik Nexshop çözümü dahil AMX, JBL, Martin ve Soundcraft markalarının yeni ürünleri tanıtıldı, AMX ürünleri ile Zoom çözüm ortaklığı anlatıldı.

HARMAN Professional’in davetlisi olarak Broadcasterinfo dergisi olarak fuarı ziyaret ettik ve HARMAN standında son ürünler ve sistemler hakkında bilgi ve görüş edindik. HARMAN Professional’ın Türkiye distribütörü Ertekin Elektronik de tam kadro olarak teknik personeli, yönetimi ve bayileriyle tüm fuar süresince bilgilendirme, tanıtım ve toplantılarla etkinliğe verdikleri önemi gösterdi.

Fuarda tanıtılan yeniliklerden bazıları şunlar:

AKG CBL Boundary Layer mikrofonlar

Yeni AKG CBL serisi boundary mikrofonlar, çeşitli toplantı salonu boyutları ve biçimlerini desteklemek için iki farklı kapsama paterniyle sunuluyor. Bu mikrofonlar konferans salonlarını, eğitim alanlarını, geniş ve orta boy salonlarda ve web üzerinden ses yakalama gibi çeşitli profesyonel kullanımları destekliyor. Sezgisel talk/mute kontrolleri, zarif tasarımı, estetiği ve vida terminalleriyle CBL serisi mikrofonların kurulumu ve kullanımı kolay. Gözü rahatsız etmeyen mikrofonlar toplantılarda yüksek kaliteli ses yakalıyor. 

Her iki modeldeki parlak, kolay görülen LED işaretler, toplantıya katılanlara o anki konuşanın ve sesi kesik olanların durumlarını gösteriyor. Sesi kesmek için bulunması zor butonlar yok; mikrofon gövdesine basitçe dokunarak ses kesilip açılabiliyor.

  • Her türlü kurulumun gereksinimlerine uygunluk için ikili veya üçlü yapılar
  • Masa üzerinde en az çıkıntı yaratan alçak profil
  • Kurulumu kolaylaştıran vidalı uçlar
  • Mikrofona dokunarak konuşma ve ses kesme durumunu kolayca değiştirme
  • Cep telefonlarından ve dizüstü bilgisayarlardan kaynaklanan RF girişimi önleme

AKG DMS serisi güvenli dijital kablosuz sistemler

Yeni AKG DMS100 ve DMS300 profesyonel dijital kablosuz sistemler, güçlü 2.4 GHz operasyon ile üstün AKG ses kalitesini bir araya getirerek, gelişmiş güvenlik özellikleri, uzun pil ömrü ve çok kolay kullanımla, canlı, stüdyo kalitesinde ses sağlıyor. Sekiz kanallı DMS300 ile dört kanallı DMS100, iki farklı yapılandırmada alınabiliyor: Yüksek kaliteli bir AKG el mikrofonu veya müzik aletlerine ve kulaklık-mikrofon takımlarına yönelik bir vücut paketi. 24 bit 48 KHz sıkıştırmasız ses kodlama, ultra düşük gecikme ve AES 256 bit şifrelemeli sinyal güvenliği sunan DMS dijital kablosuz sistemler, şarkıcılar, müzik aleti çalanlar ve sunucular için sıra dışı performans sağlıyor.

AMX ile Zoom arasında stratejik ortaklık

AMX ile Zoom Video Communications arasındaki yeni birlik, standart toplantı alanlarını güçlü işbirliği merkezlerine dönüştürmeyi hedefliyor. İki yeni çözüm AMX Acendo Core Collaboration System ile Zoom Meetings hizmetini, AMX Modero G5 kontrol panellerini ve Zoom Rooms Controller uygulamasını bütünleştirerek, kullanıcılara toplantıları daha üretken, verimli ve etkili hale getirme özgürlüğü sunuyor.

AMX Acendo Core Collaboration System, tek dokunuşla Zoom Meetings toplantılarını başlatmak için Zoom Meeting uygulamasını destekliyor ve çalıştırıyor. Zoom Meetings kullanıcılara kolay, hızlı görüntülü haberleşme ve mesajlaşma, toplantıları yerel veya buluta kaydetme ve daha etkileşimli hale getirme imkanı veriyor. AMX Acendo Core platformu kusursuz uçtan uca toplantı deneyimi sunuyor ve kablosuz belge paylaşımı, web tarama, salon programı çizelgeleme özelikleri sağlıyor. 

JBL One Series 104 küçük boy referans monitörleri

Yeni JBL Professional One Series 104 küçük boy güçlü referans monitörleri, JBL Professional’in yetmiş yıllık yenilikçi hoparlör üretme mühendisliği geçmişinin bir ürünü. Her düzeyde kayıt yapan müzisyenler, podcast yayıncıları, müzik ve video yapımcıları için tasarlanan One Series 104 monitörlerdeki yeni geliştirilen 4.5 inç koaksiyel sürücüler, bir bas hoparlörü olmadan kristal netliğinde tizler ve derin baslar için tüm frekans aralığında yüksek performans sağlıyor. Bu yeni koaksiyel sürücü, M2, 7-Series ve 3-Series monitörlerde bulunan dalga kılavuzunu sağlayan araştırmanın aynısı kullanılarak şekillendirildi. 

Martin ERA 300 Profil Işık Kaynakları

Küçük boyutlu profil tipi ışık kaynağı Martin ERA 300’ün yüksek verimli 260W beyaz LED kaynağı, düz alanlı, keskin bir ışık örtüsü yansıtıyor. Kiralama ve canlı prodüksiyon piyasalarına yönelik tasarlanan bu küçük ve uygun fiyatlı bu ışığın taşınması ve donatımı kolay olup, mobil yapım araçlarında az yer kaplıyor. Martin ERA 300 kendi sınıfındaki diğer ışık kaynaklarında bulunmayan CMY renk karıştırma, 1:2 zoom, 9.500 lümen çıkış, elektronik kısma ve flaş, renk tekerleği, iki gobo katmanı, iris, döner prizma ve pan/tilt gibi özelliklere sahip. 

Martin ELP LED elipsoid ışık kaynakları

Yeni Martin ELP ışık kaynaklarının iki modeli var: ELP WW (Warm White) üstün renk sunumu ve parlaklık sunarken, ELP CL (Color) modeli zengin, doygun renkler ve üstün çıkış sağlıyor. Endüstride ilk olarak Fine Focus ayar düğmesine sahip ELP ışık kaynakları, Fast Focus özelliğiyle veri akışı olmadan odaklanabiliyor. Dört adet eğri seçeneği ve endüstri standardı renk filtrelerine eşdeğer 26 renk ön ayarıyla 16 bit kısma sunuyor. ELP ışık kaynakları 19, 26, 36, 50 derece ışık demet açılı Martin lens borularıyla, başka firmaların lens borularıyla, jel çerçeveler ve mercek siperleri gibi çok çeşitli aksesuarlarla yapılandırılabiliyor ve bu sayede aydınlatma tasarımında ve demirbaş yönetiminde geniş esneklik sunuyor.

Martin MAC Allure Profile LED oynar başlı ışık

Yeni Martin MAC Allure Profile LED oynar başlı ışık kaynağı, kiralama ve sabit kurulum müşterilerinin üstün performanslı aydınlatma gereksinimlerini desteklemek üzere tasarlandı. HARMAN’ın Martin P3 görsel kontrol çözümü ile sunduğu yaratıcılık ve kullanım kolaylığı, MAC Allure Profile’ın yanı sıra yakında diğer Martin ışık kaynaklarında da olacak. Patentli katı halli RGBW ekleme3li renk miks sistemi, 7 parçalı geniş pikselli ışık demeti, P3 ve DMX denetimi, kullanıcılara kontrol protokolleri arasında hızlı geçiş veya karıştırma imkanı veriyor. Genel özellikler arasında kısıcı, flaş, renk karıştırma, mercek siperleri, iris, prizma, zoom, odak, pan ve tilt var.

Samsung Nexshop

Analiz ve içeriğe bağlı pazarlama platformu Samsung Nexshop, perakende satış bayilerine mağazaların stratejik yerlerine konan tabletler ve ekranlar üzerinde hedefe yönelik içerik ve kişisel mesajlar görüntüleyerek müşteriler için mağazalarda akıllı, etkileşimli bir alışveriş deneyimi sunma imkanı veriyor. Bu çözüm sayesinde satış mağazaları içerisindeki sensörler ve görüntü analizleriyle PII (Personally Identifiable Information) uyumlu müşteri davranışı verileri toplanabiliyor. HARMAN Professional’ın ses, görüntü, aydınlatma, denetim çözümleriyle (AVLC) birlikte Nexshop perakendecilere müşteri deneyimini kişiselleştirme ve müşterinin baştan sona satın alma sürecini iyileştirme imkanı veriyor.

Soundcraft Ui24R 3.0 Aygıt yazılımı güncellemesi

Yeni Soundcraft Ui24R 3.0 aygıt yazılımı çıktı. Ücretsiz indirilebilen bu yazılım ardışık bağlantı işlevi, cue çağırma, sezgisel aydınlatma denetimi ve genişletilmiş dokunmatik ekran desteğiyle Soundcraft Ui24R mikser ve çok kanallı dijital kayıt aygıtını destekliyor.  

HARMAN Professional ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 312 24 24 numaralı telefondan Ertekin’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.
En Çok Okunanlar
Dergi