Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Evertz Simulsat Dünyanın İlk Gerçek Tam-Yay Çoklu Uydu Anteni
Evertz Simulsat Dünyanın İlk Gerçek Tam-Yay Çoklu Uydu Anteni
26.02.2019 09:23

Dünyanın ilk gerçek tam-yay çoklu uydu anteni Simulsat, 35 veya daha fazla uydudan uydu yayınlarını, uydular arasında performans düşmesi olmadan ve ayar gerektirmeden alabiliyor. Simulsat 70° görüş açılı yay içerisinde tüm C ve Ku Band uydulardan sinyalleri yakalayabilecek şekilde 2° uyumlu. 

30 yıldan fazla zamandır ATCi çoklu sinyal demeti teknolojisinde dünya lideri, ve ATCi’nin patentli Simulsat çözümü ABD ve diğer ülkelerde 30 milyondan fazla kablolu TV abonesine program sağlıyor. 

Uydudan program yayıncılığı sürekli değiştiği için, uydu yayın kullanıcıları da sürekli yeni ve farklı kanallara ve uydulara uyum sağlamak zorunda kalıyorlar. Simulsat antenleri uzun zamandır bu gereksinimlere tek çok demetli anten çözümünü sağlıyor. Simulsat kullanıcıların bir anten çiftliği gerektirmeden ve çoklu antenlerin gerektirdiği izinlerle ve altyapılarla uğraşmadan bugünün ve geleceğin kazanç olanaklarının avantajlarından yararlanma kabiliyetlerini arttırıyor. 

Birçok sistem birden fazla uyduyu görebilmek için parabolik çanaklarını çift veya üçlü sinyallerle geliştirdi. Çoklu sinyalli parabolik antenler uyduları 10° bir yay üzerinden görebiliyor. Ancak parabolik antenlerin tek bir gerçek odak noktası olduğu ve diğer uydular uzakta kaldıkları için, kenardaki uydular üzerindeki sinyal alım kalitesi düşüyor. Simulsat 70° açılı yayın her noktasındaki uydudan aynı performansla sinyal alıyor. 

Simulsat eşdeğer performansta yaklaşık 3 parabolik çanak boyutunda olduğu için, gayrimenkul maliyetlerini azaltıyor. Yüksek arsa maliyetleri ve kısıtlı alanlarla karşı karşıya kalanlar için çözüm Simulsat.

İki farklı boyut ve performansta alınabilen Simulsat, dünya çapında çoklu uydu sinyal alımı gereksinimi duyan tüm yayıncılar, kablolu televizyon işletmecileri, üniversiteler ve uzaktan öğrenme kurumları, televizyon ve radyolar, askeri ve devlet kurumları ile ticari işletmeler için en iyi çözüm. 

Simulsat 5B

 • 70° açılı yayın her noktasındaki her uydudan aynı performansla sinyal alımı
 • C ve Ku-Band sinyal alımı
 • 4.5 metre C-Band Prime Focus parabolik antenlere eşdeğer performans
 • 2.4 metre Ku-Band Prime Focus parabolik antenlere eşdeğer performans
 • Daha az alan gerektirir – 3 anten park alanı kadar yer

Simulsat 7A

 • ATCi’nin en son gelişmiş modeli
 • ATCi’nin en büyük Simulsat modeli – büyük kablo sistemleri, teleportlar ve yayıncılara yönelik
 • Daha fazla yay kapsama - 70° - 75° açılı yayın her noktasındaki her uydudan aynı performansla sinyal alımı
 • C ve Ku-Band sinyal alımı
 • 6 metre C-Band Prime Focus parabolik antenlere eşdeğer performans
 • 2.4 metre Ku-Band Prime Focus parabolik antenlere eşdeğer performans.

Evertz ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 549 99 92 numaralı telefondan Aviteng’i arayabilirsiniz.