Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Roland Pro AV VR-1HD Görüntü Anahtarlama Cihazı
Roland Pro AV VR-1HD Görüntü Anahtarlama Cihazı
26.02.2019 09:27

İnternete bağlı dünyamızda izleyiciler, yüklenip izlenen görüntülere göre daha fazla canlı akışlı görüntü içeriği izliyor ve daha fazla yorum yapıyorlar. Roland Pro AV VR-1HD AV Streaming Mixer ile içerik yaratıcıları dinamik, çok kameralı, etkileyici resim ve ses içeren vlog yayınları, podcast, canlı internet akışlı performanslarla, sadece bir cep telefonundan veya statik kameradan akış yapılan görüntülerden daha iyi performans gösterip daha fazla izleyicinin ilgisini çekebiliyorlar. 

Küçük boyutlu ve portatif Roland Pro AV VR-1HD’nin üç HDMI girişinin üçü de 1080p’ye kadar çözünürlüklerde HD ve bilgisayar görüntülerini kabul ettiği için uyumluluk sorunları olmuyor. Tüm kaynaklardan HDMI gömülü ses iki adet stüdyo kalitesinde XLR mikrofon girişi ve analog line girişi ile mikslenebiliyor. Roland Pro AV VR-1HD’nin canlı yayın sırasında sunucu tarafından kullanılabilmesi, sunucuyu kendi yönetmen koltuğuna oturtan bir avantaj.

İnternet için veya görüntü akışı sırasında oynatım için görüntü kurgusu yapılırken Roland Pro AV VR-1HD etkileyici geçişlerle görüntü katmanlandırma seçenekleri sunuyor. Scene Switching (sahne geçişi) özeliğiyle son kullanıcılar ön ayar olarak oluşturulmuş iç pencerelerdeki katmanlı kaynak düzenlerini kullanarak sahneler arasında geçişler yapabiliyorlar. Roland Pro AV VR-1HD canlı yayın veya kayıt için USB 3.0 yoluyla bir bilgisayara bağlanabiliyor.

Roland Pro AV VR-1HD’nin üç otomatik geçiş modu canlı müzisyen performansı ve canlı internet vlog yayını gibi uygulamalar için sunucunun operatörlük yapmasını kolaylaştırıyor. Video Follows Audio modunda kameralar hangisinin mikrofonuna konuşuluyorsa ona geçiş yapıyor. Roland Pro AV VR-1HD, Beat Sync Switching işlevi sayesinde müzikal tempoya bağlı olarak kamera girişleri arasında geçiş yapabiliyor. Auto Scan modunda ise VR-1HD ön ayarla belirlenen bir hızda kaynaklar arasında sırayla ya da rastgele geçiş yapıyor.

Roland Pro AV VR-1HD ses düzeylerini dengelemek için bir Auto Mixing işlevine sahip. Audio Follows Video modu aktif edilerek görüntü kaynakları arasında geçiş yapıldığında ses kaynaklarının da otomatik olarak değişmesi sağlanabiliyor. Roland Pro AV VR-1HD’nin ses işleme yetenekleri arasında ekolayzırlar, sıkıştırıcılar, kapılar ve yankıların yanı sıra cinsiyet dönüştürmekten radikal tarzda vokal karakterlere kadar değişen gerçek zamanlı efektler için Roland Voice Transformer teknolojisi de var. Kayıtlı sesler bir butona basılarak USB bellekten çalınabiliyor.

Kullanıcılar ön ayarlı ses efektleri, cıngıllar ve temalı şarkıların avantajlarından yararlanabiliyor ve bir video veya performans sırasında çalmak için Audio Effects butonlarına daha fazla içerik atayabiliyorlar.

Roland ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 274 69 10 numaralı telefondan Mavi İletişim’i arayabilirsiniz.