Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Tilta Nucleus-Nano ile Kablosuz Lens Kumandası
Tilta Nucleus-Nano ile Kablosuz Lens Kumandası
26.02.2019 09:30

Kablosuz lens kumanda sistemi Nucleus-Nano, el gimbal sistemleri için özel olarak tasarlandı. Tek bir kullanıcı lens donanımını denetlerken, aynı anda gimbali de kullanabiliyor. Nucleus-Nano sistemi tüm DSLR, aynasız, modifiye sinema tarzı eski tip fotoğraf lensleriyle uyumlu. 

Profesyonel follow focus el ünitelerine benzer, küçük boyutlu topuz tarzı bir tasarıma sahip Nucleus-Nano, özelikle Tilta Nucleus-M el ünitesinin odak tekerleğine çok benziyor. Nano Hand Wheel Controller gecikmesiz çalışıyor. Hızlı tepki veriyor, kablosuz ve hassas çalışıyor. Kitte yer alan tek bir 14500 şarj edilebilen pille 6 saat çalışma süresi sunuyor.

Tiltamax Gravity G2X Compact Handheld Gimbal ile birlikte kullanıldığında, kumanda birimini gimbal gövdesindeki rozet bağlantısına monte ederek tek elle çalışmak mümkün. G2X’in modları arasında kolayca geçiş yaparken, aynı anda odak ayarlanabiliyor.

Nucleus-Nano son teknolojili, enerjiyi verimli kullanan bir motora sahip. Nano Motor düşük gürültü ve yüksek momentum sağlıyor. Sessiz çalışarak çok hızlı odak ayarı gerçekleştiriyor. Dahili 15mm çubuk adaptörü çok çeşitli kamera donatımlarıyla ve profesyonel montaj çözümleriyle uyumluluk ve esneklik sağlıyor. 

Motor bir Micro USB portu yoluyla enerji için 5-18V giriş toleransına sahip. Böylece motorun enerjisi G2X tilt motorunun 5V Micro USB çıkışından veya ayrıca satılan bir P-tap – 5V Micro USB kablosu yoluyla alınıyor. 

Nano Motor’un kendi dahili motor sürücüsü doğrudan Nano Hand Wheel Controller ile haberleşiyor. Böylece donatıma ayrı bir MDR monte etme gereksinimi ortadan kalkarak, daha küçük boyutlu ve hızlı kamera kurulumu mümkün oluyor. Aynı kanala Nano Motor ve Nano Hand Wheel Controller ayarlanarak eksiksiz denetim sağlanıyor. Hem Nano Motor hem de Nano Hand Wheel Controller’ın kablosuz çalışma aralığı 90 metre. 

Nano Motor lensin otomatik kalibrasyonuna olduğu gibi, uygun olmayan lenslerle manuel kalibrasyona da imkan veriyor. Her motorda bulunan 0.8 minimum nesne mesafesi (MOD), çoğu sinema lensi için standart mekanizma boyutu. Nucleus-Nano Motor momenti 5.5 Volt’ta 0.65N.m, 14.8 Volt’ta 1N.m.

Nano Motor, Nucleus-M’nin FIZ el ünitesine ve el tutma yerlerine takılabildiği için, motoru denetlemek için çeşitli yolara imkan veriyor.

Kitte 15mm çubuklar için hafif bir montaj çerçevesi var. Çubuk montaj çerçevesi sade, güvenilir, güçlü ve şık. Montaj çerçevesi kameraya doğrudan veya Manfrotto tarzı plakayla birlikte takılabiliyor. 

Tilta ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.