Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Ürdün Devlet Televizyonunda Lawo VSM Denetimi
Ürdün Devlet Televizyonunda Lawo VSM Denetimi
26.02.2019 10:55

7 gün 24 saat HD haber yayını yapan Ürdün’ün ilk devlet sermayeli halka açık hizmet yayıncısı Al Mamlaka TV, ne tam olarak devletin sahip olduğu, ne de özel bir yayıncı. Bağımsız bir ses olarak hem doğrusal hem de OTT platformlarında haber ve program yayınları yapıyor. Ürdün’ün yeni kamu yayıncısının başkent Amman King Hussein Business Park’taki yeni altı katlı tesisi, yaklaşık 8000 metre kare alan sağlıyor. Tamamen sıfırdan bir yatırım olan projede hiç eski altyapı veya medya donanımı kullanılmadı.

Al Mamlaka projesindeki Alman Lawo VSM (Virtual Studio Manager) çözümü, gelişmiş iş akışlarını destekleyerek tüm tesis çapında genel yayın sistem denetimi sağlıyor. 

Verimli istasyon operasyonları için sistem bütünleştirici Qvest Media altyapının tüm tasarım, kurulum ve bütünleştirme işlerinden sorumluydu. Ayrıca Qvest Media’nın tasarladığı motorlu ve eğimli görüntü duvarı sistemi, haber yapımlarına cazip bir görünüm ve hız kazandırıyor. Bu proje sayesinde şirket ASBU BroadcastPro Middle East “Yılın Sistem Bütünleştiricisi” ödülünü kazandı.

Al Mamlaka’nın televizyon yayın tesisi, AV ve yayın IT donanımı içeriyor ve görselleştirilmiş sistemler tabanlı. En baştan itibaren yeni bina merkezi yönetimli tasarlandı, ve tüm altyapı gelecekteki gereksinimleri karşılamak için kolayca genişletilebiliyor. Diğer bir zorunluluk, üretilen medya içeriğinin canlı bir akış olarak kullanılabilir olması, ve yapım iş akışının tüm kanallarda 7 gün 24 saat çalışmayı destekleyecek yapıda tasarlanmasıydı. 

Haber yapımları için Al Mamlaka TV çeşitli canlı kaynakların ve haber akışlarının kaydından haber içerik yapımına, playout ve dağıtıma kadar tamamen dijital bir yapım zinciri kullanıyor. Ana iş akışları, yeni programların ve yapımların planlanması, canlı kaynakların ve kayıtlı içeriklerin alınması, haber yapım ve onay süreci, onaylanan malzemelerin yayına ve uzun ömürlü arşive otomatik aktarımından oluşuyor.  

Lawo ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71  numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.