Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Martin VDO Sceptron LED Sahne Işıkları
Martin VDO Sceptron LED Sahne Işıkları
26.02.2019 12:17

Yıllık VELD EDM ve hip-hop müzik festivalinin yedincisi Toronto’daki Downsview Parkında kutlandı. Eklektik etkinlikte Marshmello, Martin Garrix, DJ Snake, Benny Benassi, Lil Yachty gibi müziğin en büyük isimlerinden bazıları sahne aldı. Her yıl iddialı ve göz alıcı bir sahne tasarımı yapılan festivalde, bu yıl VELD logosu olması istendi. Festival organizatörlerinin görevlendirdiği Yapım ve Aydınlatma Tasarımcısı Robert Sondergaard, tasarımı yaratmak için görüntü ve ses firması Solotech ile işbirliği yaptı ve Martin by Harman VDO Sceptron 10 LED ışık kaynakları ve özel üretim set ürünleri kulandı.

Sondergaard şunları söyledi: “İstedikleri en büyük şey, şık ‘V’ logolarını sahnenin odak noktası yapmaktı. Solotech ile birlikte çalışarak Sceptron ışıklardan yararlanıp ‘V’ logolarını mükemmel şekilde sunduk. Yedi adet iskelet kelepçesi, çatının önünden çıkarak ön ucu tuttu. Bunlarla birlikte Sceptron’lar kullandık ve sonuç olarak her şeyin asılı olduğu bir yapıdan ziyade gece elle tutuluyormuş hissi verdik. Sahnede Sceptron’lar, video ekranları ve geleneksel ışıklarla küp yığınlar yaptık. Aydınlatma kontrollerini kullanarak küplerle doku ve akıcı hareket efektleri oluşturabildik.

Solotech tasarımı oluşturmak için 1.000 ve 320 milimetre uzunluklarda dokuz yüzden fazla VDO Sceptron 10 ışık kaynağı kullandı. VELD logosu için özel bir kontrplak yapıya CNC ile açılan deliklere, her iki tarafa altışar sıra Spectron takıldı. Kıskaç yapısını oluşturmak için Solotech’in üretim personelinin hazırladığı altmıştan fazla alüminyum kasa önceden birleştirildi ve Spectron ışıklarla donatıldı. Net, keskin hatlar oluşturmak için altı yüzden fazla alçak profilli Martin birleştirici kullanılarak, sahnedeki 10x10 video küplerinin kenarları Sceptron’larla aydınlatıldı. Aydınlatma donanımında Christie Lites tarafından sağlanan 26 adet Martin MAC III Profile ışık kaynağı da vardı.

Solotech’ten Robert Kennedy açıkladı: “Sceptron bir kiralama firması olarak bizim için büyük bir avantaj, çünkü endüstride standart doğrusal LED ürünü olarak biliniyor. Sağlam, hava koşullarına dayanıklı yapısı ve farklı ışık yayma opsiyonları, çeşitli tasarım uygulamalarında kullanışlı. P3 işlemci gibi diğer Martin ürünleriyle bütünleşmesi, aydınlatma konsolları ve görüntü sunucuları ile haberleşmesini sağlıyor. Sceptron’un arkasında Martin ismi ve desteği olduğu için, tasarımcılara ve müşterilere satılması kolay.

Solotech sahnede ekranlar ve Sceptron ışık kaynakları üzerinde görüntüyü tam olarak eşleştirmek için dört adet P3 System Controller kullandı. Sceptron’ları görüntü unsurlarıyla koordine etmek için Solotech 27 adet P3 PowerPort 1500 güç ve veri işlemcisiyle kararlı enerji tedariki ve yüksek hızlı görüntü işleme sağladı. 

Harman Professional Martin ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 312 24 24 numaralı telefondan Ertekin’i arayabilirsiniz.