Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Vinten ve Sachtler'den Flowtech Tripoda Yeni Örümcek
Vinten ve Sachtler'den Flowtech Tripoda Yeni Örümcek
26.02.2019 15:07

Ünlü flowtech karbon-fiber tripodun yaratıcısı olan Vitec Group markaları Vinten ile Sachtler, flowtech 75 ve flowtech 100 modelleri için yeni bir yer örümceği sunuyorlar. Özelikle elektronik haber toplama (ENG) ve elektronik saha yapım (EFP) uygulamaları için değerli, hızla kurulan bu örümcek, düz arazide daha iyi sarsılmazlık için üç tripod bacağına yer seviyesinde bağlanıyor.

Sağlam ama hafif yapısıyla flowtech yer örümceği çok hızlı takılıp çıkarılabiliyor. Benzersiz bir ayak kontrolü, operatörlerin tripodun kapladığı alanı eğilmek zorunda kalmadan değiştirmelerine imkan veriyor; sadece ayak butonlarından birisine basarak örümcek kolları tam çapa genişletilebiliyor. Örümcek ayakları çıkarılabilir oldukları için, operatörler tripodu alçak açılı çekimler için örümceksiz kullanmak istediklerinde ayrı bir ayak seti taşımak zorunda kalmıyorlar. 

Bangkok, Pekin, Singapur ve Jakarta’da büroları olan önemli bir bağımsız medya şirketi AsiaWorks’ün kameramanları, yeni yer örümceği donanımlı flowtech100 tripodu kullanma olanağını elde eden ilk kişiler oldular. Ekip sistemden Singapur’da New Economic Forum, Fintech Festival ve ASEAN Foundation etkinliklerinde yararlandı. 

AsiaWorks Operasyonlar Başkanı Andrew Fischer şunları söyledi: “Bu tripodun tasarımından açıkça belli oluyor ki Sachtler ile Vinten sette çalışırken zamanın değerini biliyorlar. Hızla kurulan bacaklardan yeni tasarlanan yer örümceğine kadar birçok kolaylık zaman kazandırarak yapımlarımıza ciddi değer katıyor. Yeni yer seviyesi örümcek alçak açılardan çekim için kamerayı hızla kurmak için harika bir seçenek ve basit bir ayak hareketiyle kolayca kullanılabiliyor.”

Vitec Production Solutions Küresel Ürün Pazarlama Direktörü Tobias Keuthen görüş belirtti: “flowtech sadece dünyanın en hızlı kurulan tripodu değil, aynı zamanda en beceriklisi. Flowtech100’ün piyasaya çıkmasıyla sunduğumuz çıkarılabilen, karbon-fiber orta seviye örümcek, engebeli yerlerde hızlı ve sarsıntısız kurulumu garantiliyor. Bu yeni yer örümceği sarsılmazlığı arazinin düz olduğu olay yeri çekimlerine genişleterek, kameramanlara her türlü çekim için bir çözüm sunuyor.”

flowtech 75 ve 10 Ground Spreader Zemin Örümceklerinin Özellikleri:

  •  Hızlı açılan frenlerle çok hızlı tripod kurulumu
  •  Ergonomik karbon fiber bacak tasarımıyla bükülmeye karşı dayanıklılık ve kolay taşıma
  •  Çok yönlü menteşe kilit mekanizmasıyla çok alçak ve yüksek çekimler
  •  Ayakla yönetilen bacaklarla arazide bile hızlı ve sarsıntısız kurulum
  •  Yoğun dayanıklılık ve çevre testleriyle kanıtlanan üstün performans ve güvenilirlik
  •  80 gram ağırlık
  •  38-57cm çap
  •  flowtech 75 için 20 kilogram, flowtech 100 için 30 kilogram yük kapasitesi.

Sachtler  ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.