Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > The Voice Dizisinde Calrec Apollo Konsol
The Voice Dizisinde Calrec Apollo Konsol
26.02.2019 15:14

Tanınan A1 ses mühendisi, miks uzmanı ve All Ears Inc firmasının sahibi Mike Abbott, bazı çok popüler televizyon programlarında ve üst düzey ödül törenlerinde iyi ses miksi kariyerine sahip. 25 yılı aşkın zamandır Calrec konsollarıyla çalışmakta olan Abbott, The Voice TV realite şovun son sezonunda Apollo konsol ile çalışmayı seçti.

Canlı The Voice realite şovları son derece hızlı bir çalışma temposuna sahip, çünkü West Coast için hemen tamamlanması ve yayından iki saat sonra da yabancı ülkelere dağıtıma hazır hale gelmesi gerekiyor. Bu unsurlar dünya çapında altı yabancı çıkış noktasından ertesi gün yerel reklam ve diyalog bütünleştirmeli olarak yayınlanmak üzere dağıtılıyor. 

Abbott şunları söyledi: “Apollo konsol üzerindeki tekrar oynatım işlevi, prodüksiyon miksinden bir program sonrası remiksine bir butona basarak gitmeme imkan veriyor. Bu özelikle canlı bir yayından yarım saat önce bir tekrar West Coast sinyal gönderimi veya hızlı bir müzik remiksi olduğunda önemli.

Abbott, The Voice’un yanı sıra FOX’un yılbaşı gecesi televizyon yayını, SAG Awards ödül töreni, 60. Grammy Awards gecesi, Independent Film Spirit Awards töreni, Shark Tank, The ESPY Awards, Stand Up 2 Cancer, Pod Save America gibi çok popüler programlarda ve Apple Music ile DirectTV’nin Live 4K TV Channel kanalı için canlı internet görüntü akışlarında çalıştı.

Abbott projelerinin çoğunda NEP Denali mobil tırlarında çalışıyor ve araçların çoğunda denetim yüzeyinde 144 veya 92 çift fader olan Apollo konsollar var. Abbott: “Çift fader’ler sayesinde ana kaynakları ve prodüksiyon mikrofonlarını “A” faderler üzerine; izleyici tepki mikrofonları ve EVS gibi ikincil kaynakları “B” fader’ler üzerine koyabiliyorum. Kanal sayısı çok fazla bazı programlar için müzikal girişleri alt fader gruplarına eşleştiriyor, müzikal performansların karşılıklı geçişleri için üst katmana DCA kontrol fader’lerini ayırıyorum.

Özellikle yeni bir programa başlarken giriş kaynaklarını konsol üzerine yerleştirmeyi seven Abbott için fader takası da önemli bir özellik. Bu sayede Abbott program ilerlerken yüzeylere atanmış fader’leri yeniden eşleştirebiliyor. Prodüksiyon boyunca Abbott üst katmanı sadece gereken fader’lerle taşıyıp birleştiriyor. Apollo konsolda GPI’ları AutoFader’lere, ve AutoFader’leri fader’lere atayabilme yeteneği, Abbott’a gerekli kontrol değişkenleriyle canlı yapımın gerektirdiği çalışma hızı ve güvenilirlikle pürüzsüz geçişler programlama imkanı veriyor. 

Abbott ekledi: “Çalıştığım karmaşık ses projeleri için gereken donanım kaynaklarını sağlamak için 90’lı yıllardan bu yana Calrec, bugün de bir Apollo konsol kullanıyorum. Çok sayıda farklı stüdyolarda ve uzak tesislerde çalışıyorum, ve Calrec deneyimim bir proje kurarken bana avantaj sağlıyor. Kariyerim boyunca dahil olduğum eğlence projelerinin çoğunluğunda Calrec konsollar kullanıldı; önceki ve şimdiki projelerimin yüzde sekseni Apollo konsollar üzerinde gerçekleştirildi. Calrec yayıncılık endüstrisinde bir üne ve önemli bir yere sahip.

Calrec ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 212 80 75 ve 0212 227 68 00  numaralı telefondan Calrec Türkiye Tek Yetkili Distribütörü A+SF’yi arayabilirsiniz.