Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Roland V-600UHD Anahtarlama Masası
Roland V-600UHD Anahtarlama Masası
26.03.2019 19:22

Roland Professional’ın çok formatlı görüntü anahtarlama masası V-600UHD, son kullanıcıların talep ve bütçe elverdikçe 4K iş akışlarına geçmelerine imkan veren bir anahtarlama cihazında 4K görüntü kalitesinin tüm kapasitesini sunuyor. Roland’ın çoklu format teknolojisiyle, her girişte ölçeklendirme ve format çevrimi sağlanıyor. Böylece Full HD ile yüksek piksel yoğunluklu 4K kaynaklar aynı anda kullanılabilirken, aynı zamanda 4K ve 1080p çözünürlüklerde çıkış da sunuluyor. 

V-600UHD üstün bir etkinlik görüntüsü için bir görselin en karanlık ve en parlak alanlarındaki ayrıntıları koruyan HDR (High Dynamic Range) teknolojisi var. IMAG için HDR teknolojisi, SDR (Standard Dynamic Range) gibi aşırı doygunlaşma olmadan göze hoş görünen, iyi dengeli sahne aydınlatmasını kolaylaştırıyor. Eksiksiz 60Hz kare hızı desteğine sahip V-600UHD, sadece 30Hz yenileme hızı kullanılırken hızlı hareketlerde görülen bulanıklaşma olmadan pürüzsüz, canlı görüntü sağlıyor. V-600UHD, BT.2020, en yüksek standartlarda WCG (Wide Color Gamut) renk gamı, RGB ve BT.709 standartları desteğiyle, özellikle kırmızı ve sarı renk aralıklarında yüksek renk hassasiyeti ve yüksek gerçekçilik düzeyi için en geniş aralıkta görülebilir renkler görüntülüyor.

Yukarı renk örnekleme (4.4.4) gerekmeden dahili 10 bit renk derinlikli işlemci, renk şeridi oluşmasını azaltıyor ve bilgisayarlardan gelen yüksek ayrıntılı kaynakların içeriklerini keskinleştiriyor, böylece çok büyütüldüğünde bile küçük fontlu yazılar ve diğer ince ayrıntılar kolayca okunabiliyor. Tüm 4K içeriklerin yüksekliği 2160 piksel olduğu halde, DCI veya Cinema 4K’nın genişliği 4096 piksel olup, UHD’den 256 piksel daha geniş. V-600UHD anahtarlama çözümünün DCI Cinema 4K çözünürlüğü desteklemesi, hemen her tutkulu etkinlik tasarımcısının gereksinimlerini karşılıyor.

V-600UHD’nin dört adet HDMI 2.0 ve iki adet 12G-SDI girişi, IMAG kamera desteğiyle çok sayıda bilgisayar ve video oynatım kaynağı ile çalışan canlı etkinlik prodüksiyonlarını mükemmel tamamlıyor. Her giriş bağımsız olarak, harici çevirici gerekmeden UXGA’dan DCI 4K’ya kadar Full HD, UHD 4K, DCI 4K ve PC çözünürlüklerin girişini ve ölçeklendirilmelerini destekliyor. 

Her HDMI monitörle kolay uyumluluk için kullanıcılar tek bir HD ekran üzerinde tüm kaynakları, program ve ön izleme görüntülerini seyredebiliyorlar. HD ekranlı görüntü akış kodlayıcıları ve diğer hedeflere sinyal gönderimi için çıkışların her biri Full HD’ye indirerek ölçeklendirme yapabiliyor. V-600UHD son derece yüksek kalitede nokta-nokta çıkış ölçeklendirme yapabildiği için, kullanıcılar çıkışı tam olarak gereken piksel boyutlarında bir LED ekran denetleyicisine doğrudan bağlayabiliyor, özel amaçlı bir ölçeklendirme işlemcisi eklemenin maliyeti ve ek gecikmesinden kurtuluyorlar. 

V-600UHD, kamera sayısını arttırmadan yapımların değerini yükseltiyor. Yaratıcı vizyon geniş bir sahne çekimi, konuşmacı panellerinin orta mesafeden çekimi ve sunucuların yakın çekimlerini gerektirirken, V-600UHD’nin dahili ilgi bölgesi (ROI) işlevi sayesinde kullanıcılar sahneye dönük tek bir 4K kamera yerleştirip ardından V-600UHD giriş paylaşım ve ölçeklendirme işlevlerini kullanarak sekiz adede kadar kamera çekimi kesip alabiliyorlar. V-600UHD iki iç içe resim (Picture in Picture) penceresini destekliyor. Tamamen kişisel tercihlere göre düzenlenebilen en/boy oranları, boyutlandırma ve giriş kaynağı ölçeklendirme işlevleriyle içerik ekranda istene yere konarak normalde sadece özel amaçlı ekran işlemcileriyle mümkün olabilen efektler elde edilebiliyor. 

V-600UHD yüksek kaliteli 24 bit 48 KHz ses işleme sunuyor. V-600UHD’nin ses-görüntü senkronizasyonu (audio follows video) işlevi kullanılarak, o an seçili kaynaktan ses ayrılıp harici bir ses mikserine gönderilebiliyor. Aynı ses mikserinin program sesi bir veya tüm görüntü çıkışlarına gömülerek, bir görüntü akış kodlayıcı, kaydedici ve diğer hedeflere program görüntüleri sağlanabiliyor.


Ürün V-600UHD Anahtarlama Masası
Marka Roland Professional A/V
Firma Mavi İletişim
Telefon 0212 274 69 10
Web www.maviiletisim.com.tr

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.
En Çok Görüntülenenler
Dergi