Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Quincy Media, Avid ile Hızlanıyor
Quincy Media, Avid ile Hızlanıyor
27.03.2019 11:55

ABD’nin Illinois eyaletindeki Quincy Media, Inc. ülkenin Orta Batı bölgesindeki 13 piyasada sahibi olduğu televizyon istasyonlarını ve dijital platformları işletiyor ve ABC, NBC, CBS, CW ve FOX ile ticari ortaklıklarını sürdürüyor. Yayıncı ayrıca gazeteler ve radyo istasyonları da işletiyor ve müşterilerine tercih ettikleri platformlar üzerinde istedikleri içerikleri sağlamayı hedefliyor. 

Quincy Media kısa süre önce istasyon grubundaki 14 haber odasını Avid MediaCentral platformu üzerinde standartlaştırarak uçtan uca öykü merkezli iş akışları kurdu.

Quincy Media her bir multimedya muhabirini birer dizüstü bilgisayar, kamera ve MediaCentral platformuna erişim ile donattı. MediaCentral’in sunduğu ortak kullanıcı arayüzü, istasyon grubundaki herkese aynı araçlara erişim sağlıyor. Artık muhabirler sahada daha üretkenler; tamamı dizüstü bilgisayarlarında olmak üzere daha hızlı içerik yaratıyor, senaryolar yazıyor, paketler kurgulayıp istasyona gönderebiliyorlar.

Muhabirler kamerayla görüntü çeker çekmez dizüstü bilgisayara gidiyor. MediaCentral | Newsroom Management yazılımında öykülerini yaratıyorlar, görüntülerini Media Composer | NewsCutter Option kullanarak kurguluyorlar, ve yüksek hızlı dosya aktarımıyla haber odasına geri gönderiyorlar. Bu sayede saha ekipleri haber yayınlamak için onlarca kilometre yol kat edip stüdyoya dönmek zorunda kalmadıkları için, acil haberler yayına çok daha hızlı giriyor.

MediaCentral platformu sayesinde istasyonlar ister tek bir muhabir, ekip veya yapım tırı olsun, kaynakları tercih ettikleri şekilde kullanarak, klasik ENG ve SNG tırlarına daha az bağımlı kalıyorlar.

Quincy Media artık daha kolay içerik paylaşmanın avantajını yaşıyor. Quincy Media’nın haber odaları öyküler hakkında birbirleriyle gerçek zamanda haberleşebiliyorlar ve MediaCentral sayesinde istasyonlar arasında içerik paylaşabiliyorlar. Haber yapımcıları Quincy Media Group içerisinde mevcut içerikleri görmek için kolayca giriş yaparak, istasyon grupları içerisindeki yapım sistemleriyle içerik alışverişi, yapabiliyorlar. 

Quincy Media’nın kısa süre önceki Super Bowl yayını, MediaCentral’ın bütünleşik medya yapım iş akışının Quincy haber istasyonlarının içeriği gerçek zamanda ne kadar kolayca yaratmasını, kurgulamasını, dağıtmasını ve paylaşmasını sağladığını gösterdi. 

Bu yıl Minneapolis’te düzenlenen Super Bowl’u 110 milyondan fazla kişi televizyonda izledi. Quincy Media’nın haber istasyonlarından beşinin sahadaki muhabirleri etkinlikleri ilk elden çektiler ve diğer Quincy Media istasyonlarına da göndererek içeriğin değerini yükselttiler.

Quincy Media’nın MediaCentral iş akışından gördüğü diğer bir önemli etki, web, mobil ve Facebook platformları ile bütünleşme. Muhabirler bu sayede bağımsız çalışabiliyor ve sahada gereken her şeye sahip olabiliyor, diğer platformları da destekleyebiliyorlar. 

Avid ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 577 23 77 numaralı telefondan Teratek’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.