Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Actus Clip Factory İçerik ve Yapım ve Yayın İş Akışı
Actus Clip Factory İçerik ve Yapım ve Yayın İş Akışı
27.03.2019 12:05

Clip Factory “hepsi bir arada” tarzı bir içerik prodüksiyon ve yayınlama iş akışı sunuyor: klipler kaydetmek, yaratmak ve kurgulamak, efektler ve üstveriler eklemek, istenen formata kod dönüştürmek ve son olarak içerikleri web portallarına, YouTube, Twitter, Facebook ve OTT kanallarına dağıtmak için araçlar sunuyor. İş akışının kullanımı kolay ve hızlı olup, profesyonel kurgu yetenekleri gerektirmiyor ve herhangi bir istemci makinesinden çalıştırılabiliyor. İçerikleri yeni medya platformlarında yeniden kullanabilmek için aşırı yüklü, eski ve yüksek maliyetli çözümlerin yerine geliyor.

 • Eksiksiz çözüm: Kayıt, kurgu, efekt, kod dönüştürme, dağıtım
 • İstemci kurulumu gerektirmeyen, web tabanlı çözüm
 • Her türlü iş istasyonundan kullanım
 • Dahili kod dönüştürme veya kod dönüştürme sistemleriyle bütünleştirme
 • Tesis içi, bulut veya VM
 • Klip yaratma otomasyonu
 • HD kare hassasiyetinde klipler
 • Yönetmeliklere uyum için kapalı yazı
 • Dinamik üstveri
 • Uzaktan çalışma için proxy izleme, yüksek çözünürlükte klip yaratma
 • Sınırsız sayıda kullanıcı, klip ve hedef

Modüller:

Klip kurgulama

Canlı yayın sırasında klipleri kurgulamaya başlanabiliyor ve izleyicinin ilgisini korumak için mümkün olduğu kadar hızlı yayınlanabiliyor. Clip Factory dışarı aktarma için istenen çözünürlük, bit hızı ve dosya formatının seçilmesine izin veriyor. İstenen üstveri kliplere veya her bir kesime eşlik edebiliyor. Animasyonlu logo, iç içe resim, pre/post roll, grafik, yazı, bulanıklık, ses kesme, tarih, saat gibi çeşitli efektler eklenebiliyor.

Klip dağıtımı

Klipler farklı hedeflere dağıtılabiliyor ve yayınlanabiliyor; sosyal medya (Facebook, YouTube, Twitter, Instagram), OTT, Web portalları, Catchup-TV, VoD veya FTP, ağ paylaşımı, CDN, DVD gibi herhangi bir hedefe. Teslimat durum bildirimleri, tüm kliplerin düzgünce yaratılıp ulaştırılmalarını garantiliyor.

Klip otomasyonu

Otomatik iş akışı seçenekleri insan kaynaklarından tasarruf ettiriyor, dağıtım süresini kısaltıyor ve kliplerin nihai hedeflerine mümkün olduğu kadar hızlı ulaşmalarını garantiliyor. Kliplerin yaratılma hızını ve verimliliğini arttırmak, otomasyonu mümkün kılmak için, dışarıya aktarılan kliplerin özelikleri profillerde saklanabiliyor. Her profil, içerilecek format, bit hızı, çözünürlük, hedef, üstveri ve efektleri tanımlıyor. Clip Factory XML dosyalarını bütünleştirmek için klip kısımlarını otomatik olarak işaretliyor.

Üstveri

Hem klip hem de kısım düzeyinde isteğe göre üstveri düzenlenebiliyor. Farklı üstveri alanlarında kolayca arama yapılabiliyor. İlgili üstveri, klibin parçası olarak dışarıya aktarılabiliyor. 

Kod dönüştürme

Klipler istenen formata, bit hızına ve çözünürlüğe dönüştürülebiliyor. Üçüncü tarafların kod dönüştürme çözümleriyle bütünleştirme opsiyonel. Bütünleştirmede üçüncü tarafın API’si kullanılıyor ve kullanıcı için kesintisiz oluyor.

Actus ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 549 99 92 numaralı telefondan Aviteng’i arayabilirsiniz.

 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.