Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > NextRadio TV Yayın Yeteneklerini Studer by Harman ile Genişletiyor
NextRadio TV Yayın Yeteneklerini Studer by Harman ile Genişletiyor
27.03.2019 16:30

NextRadio TV kısa süre önce yeni yayın tesisini son teknolojili Studer by Harman Vista miks konsolları ve yönlendirme sistemleriyle donatmak için Audiopole ve Red Bee Media ile çalıştı.

NextRadio TV, çok sayıda radyo ve televizyon istasyonu işleten bir Fransız yayıncılık şirketi. Avrupalı medya grubu Altice tarafından satın alındıktan sonra NextRadio TV Altice France’ın merkez tesisindeki tamamen yeni bir yere taşındı. Yönettikleri stüdyo sayısı ikiye katlanan NextRadio TV mühendisleri, her stüdyoyu birbirinin tamamen aynısı donanımla birer çok amaçlı alan haline getirerek verimliliği yükseltmeye karar verdiler. NextRadio TV Paris’teki Harman distribütörü Audiopole tarafından sağlanan eksiksiz Studer by Harman yayın miks konsolu çözümünün kurulu için sistem bütünleştirici Red Bee Media ile çalıştı.

Yeni çok amaçlı stüdyoların yedisindeki birbirinin tamamen aynısı Studer Vista V konsollar, mühendislere radyo ve televizyon yayınları arasında çok hızlı ve kesintisiz geçiş yapma imkanı veriyor. Vista V’nin Quad Star teknolojisi ve Infinity Core işlemci, üst düzey ve yoğun miks işleri için gerektiğinden fazla DSP gücü veriyor. Bu bileşenler endüstride ileri düzeyde yedekleme ile kesintisiz yayınları garantiliyorlar. Vistonics arayüzünden gelen geri bildirim ve FaderGlow teknolojisi, mühendislerin bir bakışta bütün önemli değişkenleri görmelerini sağlayarak, karmaşık canlı yayınlarda iş akışlarını hızlandırıyor.

Yeni tesisteki en büyük stüdyo, stüdyo izleyicili canlı televizyon ve radyo yayınlarına ev sahipliği yapabilecek kapasitede. Burada Audiopole’un sağladığı bir Studer Vista X konsolu, ayrı izleyici ve yayın mikslerini dağıtmak için gereken fazladan gücü ve esnekliği sağlıyor. Vista X konsol Vista V ile benzer arayüz ve özellikleri paylaştığı için, NextRadio TV mühendisleri tüm stüdyolara aynı iş akışı süreçlerini uygulayabiliyorlar. Tesisin çeşitli yerlerine yayılan on adet Studer Compact Stage Box, karmaşık yayınlar için yüksek yoğunluklu, çok miktarda giriş sağlıyor. Her stüdyoda bulunan birer Studer Compact Remote Bay, herhangi bir konsolun bakıma alınması durumunda fazladan yedekleme amacıyla kuruldu.

Her Vista konsolunda bulunan Infinity Core işlemcilere ek olarak, Audiopole master ses yönlendirme sistemi olarak hizmet vermek üzere iki bağımsız çalışan Studer Infinity Core 400 ünitesi de sağladı. 5000 adede kadar giriş ve çıkış kabul edebilen bu merkezi yönlendirme sistemi, tesisin her yerinde bulunan sekiz stüdyodan giriş-çıkış yapabiliyor. Sistemin hassas ve kesin doğrulukta otomatik miks yeteneğini, NextRadio TV tüm Avrupa’daki spor etkinliklerinden aldığı ses sinyallerine yorumlar eklemek için kullanıyor.

Studer by Harman ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 312 24 24 numaralı telefondan Ertekin  Elektronik’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.