Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sennheiser IE 400 PRO ve IE 500 PRO Kulak içi Monitörleri
Sennheiser IE 400 PRO ve IE 500 PRO Kulak içi Monitörleri
27.03.2019 19:41

Sennheiser profesyonel kulak içi monitörler ailesinin yeni üyeleri IE 400 PRO ile IE 500 PRO’yu sunuyor. Ürünler doğal, yüksek çözünürlüklü ses, özel tasarlanan kulaklıklara yakın rahatlıkta ve güvende kullanım ve kablo bağlantısı sunuyor. Bu yeni modeller müzisyenlerin, DJ’lerin ve ses mühendislerinin favorileri olmaya aday. Sennheiser’ın Almanya fabrikasındaki yepyeni bir üretim hattında hassas teknik özelliklerle üretilen IE 400 PRO ile IE 500 PRO, geçtiğimiz günlerde piyasaya sürüldü. 

Tasarım prensibi

Sennheiser IE 400 PRO ve IE 500 PRO ile birlikte tek dinamik sürücü prensibini yeniden keşfetti. Aynı fiyat düzeyindeki diğer kulak içi monitörlerin çalıştığı dengeli armatür prensibini Sennheiser geniş bantlı bir dinamik sürücü için yetersiz buluyor. İşitme cihazlarından alınan dengeli armatür kulaklıklar frekans aralığının reprodüksiyonu için çoklu sürücüler gerektiriyorlar, ve bu da sürücüler arasında çapraz tepkime etkilerine ve faz farklılıklarına neden olabiliyor. Öte yandan IE 400 PRO ve IE 500 PRO’daki tek bir yüksek performanslı dinamik sürücü tüm frekans aralığını kolayca kapsadığı için, sonuç olarak bozulmasız, ayrıntılı ve tam doğru ses reprodüksiyonu sağlıyorlar.

Ses profili

True Response adı verilen tek sürücülü teknoloji, 1 KHz ve 94 dB’de %0.08’in altında kalacak kadar düşük bir toplam harmonik bozulma ile tamamen doğal, temiz ve geniş bir ses sahnesini garantiliyor. Ses bu kadar hassas, doğru ve ayrıntılı olunca, kulaklıkları kullananlar için akustik stres azalıyor ve daha alçak bir düzeye ayarlayabileceklerini fark ediyorlar. Buna rağmen çevre gürültülü bile olsa ses hala etkili ve net kalıyor. Bu sayede müzisyenler seslerini kritik olarak dinleyerek takip edebiliyor, tamamen performansları üzerinde yoğunlaşabiliyorlar. 

Rahatlık ve uyum

Sadece 7 mm çaplı sürücülere sahip IE 400 PRO ve IE 500 PRO’nun kulak içine oturan kısımları rahat, ergonomik biçimli, düşük profili ve son derece hafif.

Kulaklıklar çeşitli boyutlarda silikon kulak adaptörleriyle birlikte veriliyor ve hafızalı köpükten özel kulak uçları genişleyerek kulak kanalına mükemmel oturuyor. Ayrıca insanın kulak kanalının farklı uzunluklarına uyum sağlamak için kulaklıkların “ses tüneli” kulak uçlarına takılmak için iki duruş konumuna sahip. 

Ses bağlantısı

Her profesyonel kulak içi monitör gibi IE 400 PRO ve IE 500 PRO’da da bulunan kırılmaz iç kablo kanalındaki sağlam bükülme önleyen kol, doğrudan kulak içi kalıbının üzerine oturarak, sahne kullanımının zorluklarına karşı uzun vadeli bir çözüm sunuyor. Kolay ayırt edilmesi için sağ kulak kalıbının kablo bağlantısında kırmızı bir halka var.

Yeni modellerin her ikisi de güçlendirilmiş kulak askılı, çıkarılabilen bir kabloya sahip. IE 400 PRO siyah, düz bir kablo ile verilirken, IE 500 PRO’ya takılan saydam bükümlü ikili kablo (twisted pair) aygıtın yapısından kaynaklanan gürültüye karşı en iyi direnci sağlıyor.

IE 400 PRO ve IE 500 PRO

İki modelin seslerindeki en büyük fark, orta frekanslarda. 1 ile 25 KHz arasında IE 500 PRO daha güçlü ve doğrudan ses vererek, sanatçıların miks içerisinde kendilerini daha kolay bulmalarını sağlayan çok geniş ve derin bir ses sahnesini açıyor. Ayrıca daha geniş bir frekans aralığı ve birkaç dB daha fazla ses baskı düzeyine sahip. 

Sennheiser ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 293 37 50 numaralı telefondan Metan’ı arayabilirsiniz.